Przestój na Dolnych Młynów? [ZDJĘCIA Z DRONA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

„Rewitalizacja jakiej w Krakowie jeszcze nie było” – tym hasłem Noho Investment promuje swoją inwestycję premium przy ul. Dolnych Młynów. Na jakim etapie jest budowa?

Inwestycja jest dostępna na oficjalnej stronie spółki, jednak aby coś się o niej dowiedzieć należy zostawić swoje dane i kontakt, a następnie czekać, aż odezwie się pracownik z działu sprzedaży. W mediach społecznościowych dewelopera ostatnie wzmianki o tej lokalizacji pojawiły się w listopadzie zeszłego roku.

Co inwestor tam zaplanował? – Przy Dolnych Młynów pojawią się apartamenty, budynek hotelu, a na poziomie parterów kilkanaście restauracji o różnym charakterze. Miejsce ma być jedyne w swoim rodzaju – przyjazne, różnorodne, otwarte dla mieszkańców miasta a jednocześnie piękne i wygodne do życia. To ambitny projekt rewitalizacji obiektu poprzemysłowego, który przywróci Dolne Młyny Krakowowi. Chcemy, żeby miasto było z niego dumne, tak jak my – powiedział nam we wrześniu 2022 roku Dawid Sporysz, dyrektor zarządzający Noho Investment.

W styczniu tego roku w rozmowie z "Rzeczpospolitą" prezes Noho zdradził, że ceny przy ul. Dolnych Młynów będą się zaczynać od 32 tys. zł za metr kwadratowy. Planowany czas ukończenie inwestycji to 2025 rok.

Pozwolenie na budowę

W lutym 2022 roku inwestor uzyskał za 3,95 mln zł zgodę na zmianę użytkowania tego poprzemysłowego terenu o powierzchni 1,8 hektara. W tym samym miesiącu Noho złożyło wniosek o wydanie pozwolenie na budowę dwóch budynków mieszkalnych oraz rozbiórkę niepotrzebnych obiektów. Został on jednak przez inwestora wycofany, więc urzędnicy umorzyli postępowanie w marcu 2022 roku. Wstępne prace były realizowane w oparciu o dwa pozwolenie budowlane wydane jeszcze na poprzedniego właściciela obiektu – spółki Immobiliaria Cammins.

O dłuższego czasu przy Dolnych Młynach 10 nic nowego się nie dzieje. O nowe pozwolenie inwestor nie zawnioskował. – Bazy danych wykazały brak toczących się postępowań administracyjnych w kwestii udzielenia pozwolenia na budowę dla inwestycji zlokalizowanej na działce przy ul. Dolnych Młynów 10. W ciągu ostatniego roku nie została wydana decyzja o pozwoleniu na budowę.

Z pytaniami o etap inwestycji zwróciliśmy się do spółki Noho. Jeśli tylko otrzymamy odpowiedzi, zaktualizujemy tekst.

Aktualizacja 6 lipca

13 czerwca wysłaliśmy pytania w sprawie inwestycji. 5 lipca otrzymaliśmy odpowiedź. – Noho Investment uzyskało pozwolenie konserwatorskie na wzmocnienie fundamentów w budynkach zabytkowych. Jest to związane z realizacją ściany szczelinowej, która będzie zabezpieczać parking podziemny. Obecnie wykonawca robót zabezpieczających mobilizuje sprzęt i w przeciągu miesiąca przystępuje do realizacji tego zakresu – informuje Karolina Gadzimska, dyrektor marketingu w Noho Investment

– W związku z tym potwierdzony został zakładany harmonogram realizacji. Noho Investment przystąpiło do podpisywania umów deweloperskich. Do sprzedaży trafił budynek numer dwa, który oprócz części zabytkowej obejmuje również dobudowę nowego skrzydła – stwierdza.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto