Przetarg na historyczny gmach znów przełożony

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Przesuwa się w czasie ogłoszenie przetargu na sprzedaż gmachu PKO Bank Polski przy ulicy Wielopole. Pierwotnie planowano, że będzie on miał miejsce w pierwszym kwartale, następnie mówiono o drugim, teraz przesunięto go już na trzeci kwartał. Wcześniej zabytkowy budynek był wystawiony na sprzedaż w formie bezprzetargowej, jednak od 9 lutego 2015 ostatecznie nikt nie zdecydował się na jego zakup.

Decyzja o sprzedaży gmachu z 1925 roku w formie bezprzetargowej miała pomóc właścicielowi osiągnąć jak najbardziej korzystna ofertę. Wyzbycie się nieruchomości jest elementem systematycznej modernizacji oddziałów banku.

Kilka miesięcy temu przedstawiciele PKO Bank Polski wyjaśniali, że klienci coraz częściej decydują się na kontakt za pomocą internetu lub telefoniczny, dlatego tak duża przestrzeń bankowi nie jest już potrzebna. Ambitne plany do teraz nie zostały jednak zrealizowane.  Przez kilka miesięcy potencjalni inwestorzy bacznie przyglądali się budynkowi, jednak nikt ostatecznie nie zdecydował się na jego zakup.

To spowodowało, że właściciele budynku zaplanowali ogłoszenie przetargu na nieruchomość. Początkowo miało to nastąpić w pierwszym kwartale 2016 roku. Termin uległ jednak przesunięciu. – Zbycie nieruchomości położonej w Krakowie przy ulicy Wielopole nastąpi w drodze przetargu, którego ogłoszenie jest planowane w 2 kwartale 2016 r. Obecnie opracowywana jest specyfikacja istotnych warunków sprzedaży, która zostanie opublikowana wraz z ogłoszeniem przetargu – mówił w styczniu Grzegorz Culepa z biura prasowego PKO Bank Polski.

Termin ostateczny?

Mijały tygodnie, a ogłoszenie przetargu mocno obsunęło się w czasie. – Organizacja planowanego przetargu uległa przesunięciu. Przetarg zostanie ogłoszony w III kwartale  bieżącego roku – informuje Grzegorz Culepa.

Okazały gmach powstawał przy ulicy Wielopole w latach 1922-25 i jest jednym z najważniejszych krakowskich budynków wybudowanych po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Jego twórcą jest wybitny krakowski architekt Adolf Szyszko-Bohusz, odpowiedzialny za renowację Wawelu, przebudowę Zamku Królewskiego w Warszawie czy projekt Domu im. Józefa Piłsudskiego przy ul. Oleandry.

News will be here