Przy Bonarce rośnie ósmy biurowiec

fot. materiału prasowe

Rozpoczęła się budowa biurowca H, ósmego obiektu Bonarka for Business (B4B) w Podgórzu. Budynek będzie oferować łącznie około 10 tys. mkw. powierzchni najmu i 209 miejsc parkingowych, dzięki czemu cały kompleks B4B powiększy się do 75 tys. mkw. Jednocześnie firma GlobalLogic, która od 2016 r. wynajmuje biura w B4B, podpisała umowę najmu dodatkowej powierzchni, zwiększając swój lokal o kolejne 1274 mkw.

Budowa ósmego budynku B4B rozpoczęła się od robót ziemnych prowadzonych przez firmę Hamer Polska Ltd. Obecnie trwa proces wyboru podwykonawców do robót budowlanych, który zakończy się prawdopodobnie w połowie listopada 2017 r. Przewiduje się, że prace budowlane ruszą na początku 2018 r., a obiekt zostanie oddany do użytku w drugim kwartale 2019 r.

Połączą biurowce kładkami

Budynek H, który udostępni przyszłym najemcom około 10 tys. mkw. powierzchni biurowej, będzie mieć w połowie przeszkloną elewację i na późniejszym etapie może zostać połączony bezpośrednio z kolejnym budynkiem I za pomocą specjalnych kładek. Budynek na obecnym etapie otrzymał certyfikat BREEAM® na poziomie „bardzo dobry”, a certyfikat końcowy uzyska po zakończeniu budowy i aranżacji wnętrz dla poszczególnych najemców.

– Sektor BPO/SSC w Polsce stale rośnie, czego efektem jest stabilny popyt na powierzchnię biurową klasy A. Kraków, jako jedno z najważniejszych miast Polski, nadal znajduje się w pierwszej dziesiątce miast globalnego sektora BPO. Pozostajemy optymistami, jeśli chodzi o przyszłość krakowskiego rynku biurowego, i będziemy kontynuować rozwój kompleksu Bonarka for Business, realizując najpierw budynek H, a następnie budynek I – powiedziała Beata Kokeli, dyrektor ds. zarządzania aktywami i dyrektor zarządzająca TriGranit Polska.

Znamienny dowód zadowolenia najemców B4B stanowi podpisanie ostatnio przez firmę GlobalLogic umowy o wynajem dodatkowej powierzchni biurowej o wielkości 1274 mkw. GlobalLogic będzie wynajmować łącznie 3860 mkw. powierzchni biurowej w budynku F zajmując 5, 6 i 7 piętro. Firma jest dostawcą usług tworzenia produktów o pełnym cyklu eksploatacji i działa na rynku od 2000 r. GlobalLogic świadczy usługi tworzenia oprogramowania, w tym projektowania doświadczeń, inżynierii systemów złożonych, inżynierii treści oraz samodzielnych laboratoriów inżynieryjnych.comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up