Przy ulicy Lubicz powstaną kolejne hotele [WIZUALIZACJE]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Przed nami duże zmiany w ścisłym centrum Krakowa. W ubiegłym miesiącu rozpoczęła się przebudowa starej kamienicy przy ulicy Lubicz 9. Wszystko po to, by za półtora roku mógł działać w niej hotel. Na działce za budynkiem planowany jest drugi tego typu obiekt, który będzie posiadał podziemny parking.

Modernizowany pod nadzorem konserwatorskim budynek to trzykondygnacyjna kamienica z nieużytkowanym poddaszem. Plany spółki Sunshine Property zakładają utworzenie w niej hotelu z lokalami usługowymi na parterze. Obiekt zostanie przebudowany i nadbudowany. Swoją kolorystyką ma nawiązywać do sąsiedniej zabudowy.

– Inwestycja rozpoczęła się na początku lipca i będzie trwać około półtora roku. Otworzymy tu trzygwiazdkowy hotel z około 64 pokojami – mówi Przemysław Jeziorek, prokurent spółki Sunshine Property.

W oczekiwaniu na sąsiada

Zmiany dotkną także działki za przebudowywaną kamienicą. Na niej również powstanie hotel, który będzie charakteryzował się wyższym standardem.. – Planujemy obiekt czterogwiazdkowy z 71 pokojami. W nowym budynku będziemy mieć podziemny parking mogący pomieścić 21 samochodów. Według bardzo wstępnych szacunków budowę zaczniemy w przyszłym roku – przypuszcza Przemysław Jeziorek.

Plany zakładające budowę kolejnych hoteli w Krakowie nie dziwią. Każdego roku nasze miasto jest odwiedzane przez około 10 milionów turystów. W stolicy małopolski funkcjonuje już ponad 150 hoteli, co jest najwyższym wynikiem w kraju. Dla porównania, w drugiej pod względem liczebności hoteli Warszawie jest ich prawie dwa razy mniej. Ponad połowa krakowskiej bazy hotelowej to obiekty trzygwiazdkowe.

W 2016 roku w naszym mieście przybyło pięć hoteli, które powiększyły rynek o 523 pokoje. Chodzi o Mercure Stare Miasto, Golden Tulip Kraków Kazimierz, obiekt sieci Intercontinental Hotels Group Indigo Kraków Old Town, Kazimierz III i Legend Hotel.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up