Ptaki wstrzymają przebudowę „Szkieletora”? „Trudno udawać, że taka sytuacja nie ma miejsca”

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Mimo iż miesiąc temu wystartowała przebudowa „Szkieletora”, teraz dokończenie modernizacji obiektu nie wydaje się już takie oczywiste. Wszystko przez działania Małopolskiego Towarzystwa Ornitologicznego. Organizacja chce ochronić ptaki, które rzekomo zagnieździły się w konstrukcji „Szkieletora”. Włodarze Unity Center nie ukrywają, że problemu nie ma.

Małopolskie Towarzystwa Ornitologiczne twierdzi, że w konstrukcji „Szkieletora” zalęgły się chronione gatunki ptaków. Przebudowa konstrukcji zakłóca ich okres lęgowy, dlatego organizacja chce wstrzymać przebudowę na najbliższe pół roku. Ich zdaniem za niezaniechanie prac grozi inwestorowi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Problemu nie zamiatają pod dywan przedstawiciele inwestora, którzy wypowiedzieli się na ten temat na fanpage’u Unity Centre.

– Nie jest to "PR-owo" najlepszy news dnia - trudno jednak udawać, że taka sytuacja nie ma miejsca. Jakiś czas temu przypisywano Inwestorom Unity Centre złą wolę, opieszałość, powątpiewano w to, czy przebudowa w ogóle kiedyś ruszy. Nie wszystko zależy od nas – warto mieć tego świadomość. Wierzymy, że i tym razem racja będzie jednak po naszej stronie – napisali.