Rekordowy marzec lotniska. W niedzielę polecimy do Dubaju

W marcu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 514 284 pasażerów, czyli o 80 tys. więcej niż w trzecim miesiącu 2017 roku, co oznacza wzrost o 19 proc. W ubiegłym miesiącu odnotowano łącznie 4 076 startów i lądowań, czyli o 15 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. A to nie koniec.

W kwietniu Węgry i Dubaj

Okazuje się, że kwiecień może być kolejnym rekordowym miesiącem dla krakowskiego lotniska. Od niedzieli, 8 kwietnia, pasażerowie będą mogli korzystać z połączenia flydubai do największego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich, czyli Dubaju. Co więcej, na podstawie porozumienia flyidubai z liniami lotniczymi Emirates pasażerowie krakowskiego lotniska mogą skorzystać z oferty lotów m.in. do Australii czy Nowej Zelandii.

Natomiast od 28 kwietnia do ofery Kraków Airport powróci połączenie z Węgrami. Oferta LOT-u pozwoli pasażerom na zwiedzenie Budapesztu oraz na przesiadkę na rejsy dalekodystansowe do Stanów Zjednoczonych – Nowego Jorku i Chicago.

Wakacje w Hiszpanii i Grecji

Trzy tygodnie później, 22 maja, zostanie uruchomiona trasa Kraków-Odessa. Połączenie do znanego kurortu położonego nad Morzem Czarnym, jest drugim z Kraków Airport na Ukrainę.  

– W sezonie letnim z ofertą lotów do Barcelony, Madrytu i Aten powrócili Iberia, Vueling i Aegean – mówi Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport. – Dobrą wiadomością dla osób planujących urlopy jest również zwiększenie liczby oferowanych miejsc do Aten blisko dwukrotnie przez greckie linie lotnicze Aegean.

Łącznie w ciągu trzech pierwszych miesięcy 2018 roku obsłużono 1 406 501 pasażerów, czyli o 21 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up