Międzynarodowa firma rozszerza działalność w Krakowie. Stu programistów znajdzie pracę

fot. fot. Krzysztof Kalinowski / LoveKraków.pl

W środę, 10 stycznia międzynarodowa firma Relativity, odpowiedzialna za stworzenie platformy do analizy danych nieustrukturalizowanych w przestrzeni e-discovery, ogłosiła plany rozszerzenia centrum innowacji w Krakowie. Firma zatrudnia najbardziej utalentowanych programistów i zamierza do końca roku powiększyć polski zespół o sto osób. To szansa m.in. dla studentów Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Sprawy sądowe i wnioski rządu USA

Obcobrzmiące e-discovery to nic innego jak proces, w którym dane są wyszukiwane, lokalizowane, zabezpieczane i analizowane, często jako dowody w procesach cywilnych lub karnych, dochodzeniach wewnętrznych, a nawet wnioskach rządowych. Tym samym usługi Relativity są wykorzystywane przez ponad 13 tys. organizacji w 43 krajach w tym Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych oraz największe amerykańskie kancelarie prawne. Relativity pomaga prawnikom w organizowaniu złożonych danych i odkrywaniu prawdziwych informacji, jakie za nimi stoją, przy jednoczesnej redukcji ryzyka i kontroli kosztów. Podobną analizą i wizualizacją danych mieliby się zająć nowi pracownicy, których firma planuje zatrudnić w Krakowie.

– Wraz z udanym wprowadzeniem na rynek naszego kompleksowego rozwiązania e-discovery, a także w związku z dynamicznym rozwojem firmy poszukujemy utalentowanych programistów, którzy wspomogą nas w zakresie technologii chmurowej i analityki – informuje Natalia Samosiej, Senior Technical Recruiter w Relativity Polska. Zapowiedź powiększenia kadry jest związana z przeprowadzką firmy do nowego biura zlokalizowanego przy Rondzie Grzegórzeckim. Krakowska siedziba jest drugim co do wielkości biurem inżynieryjnym firmy. Zaraz po głównej siedzibie w Chicago.

Szansa dla studentów AGH

Andrew Sieja, założyciel i dyrektor generalny Relativity wskazuje, że Kraków jest ważnym ośrodkiem firmy ze względu na aktywną społeczność technologiczną i zagłębie talentów związanych z branżą IT. Zwiększenie zatrudnienia może być zatem szansą na zdobycie doświadczenia m.in. dla studentów Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, którzy coraz częściej starają się o zatrudnienie na rynku usług IT.

– Studenci AGH są bardzo zadowoleni z rozwoju krakowskiego rynku IT – mówi Bartosz Radzyński, Przewodniczący Zarządu Koła Naukowego BIT na Wydziale Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji, Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. – Pojawianie się nowych firm pozwala na sprawdzenie swoich umiejętności zdobytych na różnych zajęciach w konfrontacji ze światem rzeczywistym. Liczymy na owocną współpracę z firmą Relativity, dzięki której obie strony na pewno mocno skorzystają.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up