Rośnie liczba pasażerów w Kraków Airport

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W lutym krakowskie lotnisko obsłużyło 362 650 pasażerów, czyli o 17% więcej niż w roku ubiegłym. W ostatnim miesiącu odnotowano 2 997 operacji lotniczych, co jest wynikiem o o 10% wyższym niż w lutym 2016 roku.

100 połączeń lotniczych po raz pierwszy w historii  – w lutym bazowy przewoźnik krakowskiego lotniska ogłosił w sumie 15 nowych połączeń na sezon zima 2017/2018, tym samym po raz pierwszy w historii Kraków Airport ma w swojej ofercie 100 połączeń lotniczych na 4 kontynenty.

– Dobre wyniki w pierwszych miesiącach roku to rezultat dużego zainteresowania otwartymi w trwającym sezonie zimowym nowymi połączeniami. Przykładem takiego połączenia jest Genewa. W lutym liczba pasażerów wzrosła o 10%, co oznacza że do miasta zwanego „stolicą pokoju” lata już niemal 2,5 tys. osób miesięcznie – powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

– Negocjacje i rozmowy z przewoźnikami cały czas trwają, czego potwierdzeniem są m.in. ogłaszane w ciągu ostatnich trzech miesięcy nowe połączenia  – dodał Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up