Rozkwit inwestycji przy wjeździe do Zielonek [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Przy ulicy Glogera deweloperzy rozpoczęli wzmożone prace budowlane. Do góry pnie się inwestycja Realimpexu, ale szczególne wrażenie robi przygotowanie pod inwestycję Henniger Investment.

I od tej budowy zaczniemy. Inwestorem jest spółka, która ma na swoim koncie nieukończone w pełni osiedle Mieszkaj w Mieście. Na działkach za torami kolejowymi powstanie kilkusegmentowy blok. Pozwolenie na budowę deweloper dostał niedawno, bo pod koniec września tego roku. Jak na razie nie ma szczegołów projektu.

Inwestycja Henniger Investment
Inwestycja Henniger Investment

Po drugiej stronie ulicy Glogera (choć bardziej od strony ul. Piaszczystej) swoją inwestycję realizuje Dom-Bud. To zresztą kolejny budynek tego inwestora w tej okolicy. Oddanie do użytkowania pięciokondygnacyjnego bloku planowane jest w listopadzie przyszłego roku.

– Inwestycja przy ul. Glogera to idealne połączenie sielskiego klimatu obrzeży Krakowa z codzienną wygodą miejskiego życia – przekonuje deweloper, oferując mieszkania od dwóch do czterech pokoi.

Tu powstanie budynek H od Dom-Budu
Tu powstanie budynek H od Dom-Budu

Spółka Glogera Development od tego lata dysponuje pozwoleniem na budowę dwóch budynków z garażami podziemnymi. Jak na razie inwestor nie podzielił się szczegółami dotyczącymi projektu.

Bardzo podobną inwestycję na sąsiedniej działce, czyli przy Glogera 32 realizuje spółka Realimpex. Docelowo będą to dwa czterokondygnacyjne bloki. W budynku A w sprzedaży było 28 mieszkań o metrażu między 32 mkw. a 65 mkw. Natomiast w budynku B 27 lokali o wielkości od 35 do 75 mkw.

Nieco dalej w stronę Zielonek, po drugiej stronie ulicy, wiosną tego roku wniosek o pozwolenie na budowę bloku mieszkalnego złożyła spółka Glogera Krk.


Pusta działka należy do spółki Glogera Investment, obok realizacja Realimpexu, dalej widoczna jest działka spółki Glogera Krk
Pusta działka należy do spółki Glogera Investment, obok realizacja Realimpexu, dalej widoczna jest działka spółki Glogera Krk

Warto też przypomnieć, że w marcu tego roku ofertę handlową uzupełnił Vendo Park, który powstał między dyskontami Biedronką i Lidlem. Więcej zdjęć z tej okolicy znajdziecie w naszej galerii.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały