Rusza akcja #RatujeBoPracuje. BCC zachęca do doceniania pracowników, bohaterów walki z kryzysem

fot. Materiały prasowe

Z inicjatywy Business Centre Club, największej ustawowej organizacji zrzeszającej przedsiębiorców w Polsce, ruszyła społecznościowa akcja #RatujeBoPracuje. Jej celem jest docenienie roli każdego pracownika, który, pomimo zagrożenia koronawirusem, podejmuje swoje codzienne obowiązki. Jak mówią organizatorzy, to właśnie cisi bohaterowie dzisiejszych czasów to prawdziwa, ludzka tarcza antykryzysowa.

W ramach akcji pracownicy firm członkowskich BCC robią sobie zdjęcia z kartką, na której umieszczony jest napis #RatujeBoPracuje i udostępniają je w specjalnie do tego stworzonym wydarzeniu na Facebooku, pojawiają się one także na fanpage’ach firm, w których pracują oraz na profilach prywatnych. W Krakowie pierwszy kolaż takich zdjęć przygotowali pracownicy firmy Astor, tworzą się już kolejne.

Swoją aktywność w kampanii można też pokazać za pomocą nakładek na zdjęcia profilowe, które zawierają napis #RatujeBoPracuje i są do pobrania na FB oraz poprzez zaznaczenie udziału w wydarzeniu na FB.

Wiatr w żagle

– Wszyscy potrzebujemy dziś wiatru w żagle, powrotu do normalności. Możemy odbudować tę normalność poprzez pracę – ona ratuje nie tyko gospodarkę, ale też naszą wiarę w bezpieczną przyszłość”– mówi Katarzyna Woszczyna, kanclerz Lóż Małopolskiej i Częstochowskiej BCC, gdzie powstał pomysł akcji.

– Kampania społeczna #RatujeBoPracuje sprawia, że ludzie czują się dumni ze swojej pracy, z tego, że codziennie przyczyniają się do pokonywania kryzysu, a my cieszymy się z każdego kolejnego uczestnika – dodaje.

Otwarta dla wszystkich

Akcja jest otwarta i mogą wziąć w niej udział wszyscy, także z inicjatywy indywidualnej – wystarczy zrobić sobie zdjęcie z kartką i napisem „RatujeBoPracuje, zaznaczyć udział w wydarzeniu i pobrać nakładkę na zdjęcie profilowe.

– Każda praca jest ważna i każdą trzeba docenić – podkreśla Katarzyna Woszczyna i dodaje, że do kampanii włączyły się w ciągu kilku dni już inne miasta i oddziały BCC: Wrocław, Warszawa, Opole, Rzeszów, Radom, Toruń i Bydgoszcz. Najbardziej cieszą jednak osoby, które dołączają spontanicznie – mikroprzedsiębiorcy odbudowujący teraz swoje firmy, pracownicy firm niezrzeszonych w BCC, rożnych instytucji czy nawet redakcji – wszyscy, którzy po prostu pracują i ratują.

comments powered by Disqus