Rusza kolejny program dla małopolskich start-upów

fot. materiały prasowe

Rozpoczęła się rekrutacja do start-upowego projektu Dragons Cave Pre-Accelerator, która potrwa do 23 czerwca.

Krakowskie start-upy rokrocznie zostają wyróżniane w prestiżowych plebiscytach na całym świecie. Nadchodzące wydarzenie to dobra okazja dla innowacyjnych przedsiębiorców na uzyskanie profesjonalnej pomocy i wsparcia przy stawianiu pierwszych kroków w biznesowym świecie. Dragons Cave Pre-Accelerator to 10-tygodniowy program rozwoju, który ma na celu udoskonalenie pracy przedsiębiorców i przyspieszenie rozwoju ich firm. Głównym organizatorem wydarzenia jest Fundacja Wspierająca #OMGKRK przy współpracy z województwem małopolskim.

10 tygodni, 6 spotkań

Całkowity czas trwania projektu to 10 tygodni. Pierwszym etapem jest proces aplikowania, który potrwa do 23 czerwca. Po tym czasie, spośród wszystkich zgłoszonych firm, zostanie wybranych sześć najbardziej obiecujących zespołów, które będą uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez ekspertów z kluczowych dla małopolskich start-upowców dziedzin biznesowych.

Warsztaty eksperckie zaplanowane są co dwa tygodnie. Pierwsze z nich mają się odbyć już 14 lipca. W czasie pięciu kolejnych spotkań specjaliści różnych dziedzin z zakresu biznesu przybliżać będą tematy modelu biznesowego, prawa i podatków, marketingu, sposobu budowania MVP, zespołu i finansowania.

Mentorzy

Zgodnie z założeniem każdy z zespołów zostanie przydzielony do swojego mentora, który będzie wspierać swój zespół w procesie tworzenia ich własnych projektów. Mentorami tegorocznej edycji wydarzenia będą m.in. Dominika Walec – szef rozwoju w #OMGKRK, Wiktor Warchałowski – dyrektor generalny Airly, a także Bartosz Józefowski – szef KPT ScaleUP.

Prócz mentorów, organizatorzy umożliwią również uczestnikom korzystanie z pomocy opiekunów wpierających, którzy będą wspierać ich zarówno merytorycznie, jak i praktycznie. Są wśród nich prawnicy, specjaliści sprzedaży, a także doświadczeni start-upowcy.

– Jestem podekscytowany dołączeniem do Dragons Cave Pre-Accelerator jako mentor wsparcia i doradztwa – komentuje Itamar Zabari, dyrektor generalny Sky And Space Global Software. – Naprawdę wierzę, że innowacja jest kluczem do rozwiązania problemów światowych i nie mogę się doczekać, aby spotkać się i pomóc start-upom, które zostaną wybrane do współpracy z nami – dodał.

Jak aplikować?

Jak tłumaczy Paweł Kulon, dyrektor naczelny Fundacji Wspierającej #OMGKRK, przedsiębiorcy aplikujący do projektu nie muszą posiadać żadnych dokumentów, które byłyby niezbędne w dalszym procesie rekrutacyjnym.

– Rejestracja wymaga jedynie wstępnej prezentacji projektu, czyli jaki problem rozwiązuje pomysł danej firmy oraz czego ekipa potrzebuje na dzień dzisiejszy. Tak naprawdę to wszystko – tłumaczy Kulon. – Projekt nie ma prawnej poprzeczki, natomiast będziemy starać się wybrać najbardziej zaawansowane drużyny lub też drużyny, które najbardziej pasują do naszych mentorów – dodaje.

Aplikować należy przez stronę internetową wydarzenia w zakładce „applications”. Możliwość ta zostanie wyłączona o północy 23 czerwca. Wydarzenie jest finansowane z małopolskiego programu „Małopolska – tu technologia staje się biznesem”.

comments powered by Disqus