Rusza nowa inwestycja. Japońskie mieszkania w centrum Krowodrzy [ZDJĘCIA, WIZUALIZACJE]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Trwają przygotowania do budowy budynku wielorodzinnego tuż przy skrzyżowaniu ulicy Urzędniczej i Kazimierza Wielkiego. Powstanie tam 77 mieszkań z identyczną liczbą miejsc parkingowych w garażu podziemnym.

Zanim jednak dojdzie do budowy nowego obiektu, wymagana jest rozbiórka już istniejącego tam budynku przy ul. Kazimierza Wielkiego 51, w którym niegdyś mieścił się Cafe Bar 51, notariusz czy piekarnia. – Od jakiegoś czasu lokatorów już tam nie ma, natomiast pomagaliśmy im w znalezieniu nowych lokali – informuje Klaudia Jodłowska, szefowa biura sprzedażowego inwestycji „KW51”.

Inwestorem, który stworzy apartamentowiec inspirowany kulturą Japonii, jest Henryk Dowgier. Jego przedsiębiorstwo budowlano-konserwatorskie, DES, przeprowadziło m.in. remont wnętrza Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w 2013 roku.

– Aktualnie trwają prace związane z porządkowaniem terenu i rozbiórką istniejącego budynku. Prace mają zakończyć się do listopada 2022 roku, a lokale zostać oddane do użytkowania do końca roku – mówi Jodłowska.

Japoński apartamentowiec

W ramach inwestycji rozciągającej się aż po dom studencki „Młodość” Uniwersytetu Rolniczego powstanie w sumie 77 mieszkań w metrażu 28–90 mkw. Mieszkania będą liczyć od dwóch do pięciu pokoi, jednak będzie można je łączyć, tym samym osiągając większą przestrzeń.

Obiekt przy ulicy Kazimierza Wielkiego będzie 5-piętrowy wraz z kondygnacją podziemną i 77 miejscami postojowymi dla samochodów na platformach niezależnych, jak podkreśla inwestor.

Inwestycja będzie realizowana na obszarze trzech działek o łącznej powierzchni blisko 2000 mkw. Przestrzeń mieszkalna w obiekcie będzie liczyć 3500 mkw., przewidziano też 300 mkw. powierzchni dla dwóch lokali usługowych. Zagospodarowanie terenu zewnętrznego będzie w większości stanowić zieleń.

– Apartamentowiec budowany będzie w nowoczesnym stylu, elementy wykończenia będą nawiązywać do kultury japońskiej. Na dziedzińcu przy wiązie, który zostanie zachowany, zorganizowane zostanie miejsce do ćwiczeń oraz placyk do jogi. To miejsce wkomponowane zostanie w ogród w stylu japońskim. W budynku przewidujemy również recepcję wraz z konsjerżem – wyjaśnia przedstawicielka inwestora.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza
Interesuje Cię zakup mieszkania w dzielnicy Krowodrza? Sprawdź oferty portalu GetHome: https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/krakow/krowodrza
comments powered by Disqus