Ruszył remont kamienicy przy placu na Groblach [WIZUALIZACJE]

fot. materiały inwestora

Rozpoczyna się remont XIX-wiecznej kamienicy pod adresem Plac na Groblach 19. W sprzedaży pozstało osiem apartamentów i dwa lokale usługowe, które zostaną przekazane właścicielom w 2018 roku.

Budynek zostanie w pełni odnowiony i wyremontowany. – Prace remontowe obejmą m.in. wymianę instalacji wewnętrznych, wymianę dachu oraz remont klatek schodowych i holu, wymianę stolarki drzwiowej i okiennej oraz renowację elewacji – poinformowała firma Koneser Group.

Dostępne apartamenty mają oferować balkony lub tarasy. Część przestrzeni zostanie zagospodarowana na dwa lokale usługowe. W planach inwestora jest też miejsce na recepcję. Powstać ma także wewnętrzny ogród przeznaczony dla mieszkańców. Wskazane prace mają zakończyć się w drugim kwartale 2018 roku.

W ostatnich latach w okolicy zmieniło się naprawdę wiele. Miasto wprowadziło na Placu na Groblach tzw. superblock, gdzie wewnętrzne drogi zostały przeznaczone tylko dla mieszkańców i dostaw. Inne pojazdy mogą przemieszać się jedynie większymi ulicami wokół strefy ograniczonego ruchu.

Blisko 10 lat temu na terenie placu rozpoczęła się budowa pierwszego w Krakowie podziemnego parkingu, mogącego pomieścić ponad 600 samochodów Po dwóch latach zakończyła się jego budowa, a na teren placu powróciły chętnie uczęszczane przed laty boiska sportowe.