Ruszyła budowa wielkiego apartamentowca przy Dworcu Głównym

fot. mat. pras.

Firma Hines rozpoczęła budowę ostatniego budynku w ramach inwestycji Novum przy ulicach Rakowickiej i Wita Stwosza. 14-kondygnacyjny blok będzie oferował 324 mieszkania i będzie najwyższy w tym kwartale zabudowy.

To ostatni etap inwestycji Novum, który będzie się wyróżniać kaskadowym ułożeniem kondygnacji – obiekt będzie się piął od 6 do 14 pięter. W budynku zprojektowano 324 mieszkania oraz 205 miejsc parkingowych w dwupoziomowym garażu podziemnym. Deweloper zrealizuje również zielony dziedziniec dla przyszłych meiszkańców inwestycji.

– Kompleks Novum to jedyna realizowana obecnie inwestycja mieszkaniowa Hines w Polsce, a budynek 3B jest najbardziej charakterystyczny w całym projekcie. Jego cechą wyróżniającą będzie wysokość – 43,7 m, tarasy ulokowane na kaskadowej bryle oraz niepowtarzalny widok na panoramę Krakowa – komentuje Joanna Bizunowicz z firmy Hines.

Generalnym wykonawcą projektu jest firma Erbud, za projekt odpowiada zaś pracownia architektoniczna IMB Asymetria. Zakończenie budowy przewidziano na drugi kwartał 2024 roku.

Przypominamy, że w pobliżu Muzeum Armii Krajowej wkrótce powinna ruszyć budowa nowej inwestycji biurowo-mieszkaniowej dewelopera Echo Inestment. Więcej informacji poniżej:

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto