Ryanair poleci do Bordeaux i Hamburga

fot. Materiały Prasowe

W środę irlandzki przewoźnik ogłosił, że w sezonie Lato 2019 uruchomi dwa nowe połączenia z Krakowa do francuskiego Bordeaux i niemieckiego Hamburga. Poinformował również, że zimowe połączenia do Ammanu w Jordanii, a także Lwowa i Kijowa zostaną w letniej siatce połączeń.

Bordeaux to piąte francuskie miasto, do którego będzie można dolecieć z krakowskiego portu. W sezonie letnim loty będą realizowane dwa razy w tygodniu w poniedziałki i w piątki, zaś do Hamburga trzy razy – we wtorki, czwartki i soboty.

– Wielu pasażerów ucieszy powrót bezpośrednich lotów do Hamburga – powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

Bordeux jest stolicą regionu Nowa Akwitania. Stanowi ważny ośrodek gospodarczy południowo-zachodniej Francji. Bordoska starówka została w całości wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W 2018 roku minęło 25 lat od podpisania umowy o Przyjaźni i Współpracy pomiędzy stolicą Małopolski a Bordeaux. Główne obszary współpracy pomiędzy Krakowem i Bordeaux to edukacja i nauka, kultura, energetyka, promocja oraz służba zdrowia.

Z kolei Hamburg to ósme niemieckie miasto na mapie bezpośrednich połączeń z Krakowa. To jeden z największych ośrodków przemysłowych tego kraju i drugie co do wielkości miasto po Berlinie. Lotnisko zlokalizowane jest zaledwie 8 kilometrów od jego centrum.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up