Ryanair świętował w Krakowie. W prezencie – tanie bilety

Ryanair fot. Jacek Krawczyk/Materiały prasowe

Linia lotnicza Ryanair świętowała 12 listopada 5-lecie bazy w Krakowie oraz skorzystanie z oferty przewoźnika w stolicy Małopolski przez 20-milionowego pasażera. W sezonie zima 2018/2019 Ryanair zainaugurował trzy nowe trasy: do Ammanu, Lwowa i Kijowa. To daje niemal 60 tras z krakowskiego lotniska.

Ryanair był jednym z pierwszych przewoźników niskokosztowych w Kraków Airport. Jest obecny w Krakowie od 2005 roku, z jego oferty skorzystało już 20 mln pasażerów. W 2013 r. przewoźnik założył tutaj swoją bazę, a do tej pory zainwestował w nią około 500 milionów dolarów.

Miejsca pracy

W Kraków Airport bazuje pięć samolotów; co przekłada się na 150 miejsc pracy bezpośrednio w bazie – to piloci oraz załoga pokładowa. Funkcjonowanie bazy przekłada się też na powstanie około 2625 pośrednich miejsc pracy (na lotnisku, w handlu, gastronomii, usługach itp.). W tym roku z oferty Ryanaira w Krakowie skorzysta 3,5 mln pasażerów.

– Rozwój bazowego przewoźnika w Kraków Airport potwierdza dobrą współpracę, a to przedkłada się na rozwój gospodarki Małopolski i Krakowa. Ryanair zakłada bazy w większości znaczących portów w Europie, tym bardziej cieszy obecność przewoźnika w Balicach i jego szeroka oferta połączeń prosto z Krakowa na trzy kontynenty – mówił Radosław Włoszek, Prezes Kraków Airport.

Do wtorku do północy

Pasażerowie jubileuszowego rejsu z Ammanu do Krakowa otrzymali breloki z dedykowaną grafiką, dodatkowo pakiety gadżetów Kraków Airport trafiły do pięciorga pasażerów. 20-milionowy pasażer został także wyróżniony voucherem na dowolne połączenie dla dwóch osób z siatki połączeń Ryanaira z Krakowa.

Z okazji potrójnego święta Ryanair wprowadził do sprzedaży pulę biletów w cenie od 39 zł na podróż od listopada 2018 roku do lutego 2019 roku. Bilety w promocyjnej cenie dostępne są jedynie na Ryanair.com do wtorku 13 listopada do północy.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up