Sąsiedztwo Parku Bednarskiego przyciąga inwestorów

Wizualizacja Stella Prima fot. Merite Corporate

W połowie października przy ulicy Zamoyskiego 70 rozpoczęła się budowa nowego obiektu – Stella Prima. Całość ma być gotowa w 2018 roku. Jest to kolejna inwestycja deweloperska w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Bednarskiego, w którym również wiele się zmieni.

Budynek powstaje na niezabudowanej dotychczas działce przy ulicy Zamoyskiego. W pierwszym kwartale 2018 roku zostanie tu oddany do użytku czteropiętrowy blok wraz z mieszkaniami o metrażach od 30,9 do 81,9 mkw. powierzchni i garażem podziemnym.

Widoczne są już zaawansowane prace budowlane, konstrukcja wyrosła ponad poziom ziemi – Inwestycja realizowana jest zgodnie z ustaleniami planu miejscowego, będzie 15 miejsc postojowych i tyle samo mieszkań – informuje Jadwiga Ufir z Merite Corporate.

Zmiany w sąsiedztwie

Wiele dzieje się również w okolicy skrzyżowania z ulicą Krzemionki. Dwa lata temu irlandzki deweloper zakupił siedmioarową działkę pomiędzy ulicami Zamoyskiego 30 i Krzemionki 8. W drugim kwartale przyszłego roku zostanie tu oddany do użytku apartamentowiec.

Aby tak się stało, konieczne było wyburzenie niezamieszkałego budynku jednorodzinnego. Nowy obiekt ma składać się z pięciu kondygnacji i 22 mieszkań w metrażach od 35 do 102 mkw. Powstanie też garaż podziemny, mogący pomieścić 22 samochody oraz dwa lokale usługowe na parterze.

Zmiany dotkną również pobliskiego Parku Bednarskiego. Jego rewitalizacja zakłada m.in. odsłonięcie ścian dawnego kamieniołomu, nowe ogrodzenie, bramy, plenerową siłownię czy toalety. Wyremontowane zostaną również zaniedbane alejki. Efekty mają być widoczne w 2019 roku.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up