Scania szykuje modernizację zakładu. Są też plany na sąsiednie tereny

Zdjęcie przykładowe fot. Scania-CV-AB

Działający od kilkunastu lat zakład serwisowy Scanii zostanie rozbudowany. Obok wyrośnie również nowa inwestycja na wniosek spółki M Real Estate Poland.

W Polsce funkcjonuje 39 oddziałów szwedzkiego producenta samochodów ciężarowych i autobusów. Jeden z nich działa od kilkunastu lat niedaleko wjazdu na autostradę A4 w rejonie Tyńca. Oprócz typowego serwisu pojazdów, oferuje sprzedaż części i samych ciężarówek oraz autobusów – używanych lub nowych, a także ich najem.

Z oficjalnych dokumentów wynika, że firma chce zmodernizować swój zakład. W tej sprawie do urzędu w lipcu zeszłego roku trafiły wniosek o wydanie pozwolenia na przebudowę i rozbudowę stacji obsługi pojazdów ciężarowych i autobusów Scania oraz rozbiórkę istniejącego i budowę nowego budynku magazynowego z wiatą.

Jak na razie urząd nie wydał decyzji. Firma natomiast nie odpisała nam na pytanie o szczegóły inwestycji.

Co powstanie obok?

Urząd zajmował się również sąsiednimi działkami, leżącymi po wschodniej stronie zakładu Scanii. Dotyczył on budowy zespołu budynków biurowych, warsztatowych i magazynowych z myjnią maszyn budowlanych.

Prezydent wydał pozwolenie na budowę 1 czerwca tego roku. Projekt jest zgodny z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz otrzymał wszelkie uzgodnienia. Żaden z właścicieli działek, na które oddziaływać ma inwestycja, nie zgłosił uwag.

Budynek będzie miał blisko 3 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej na dwóch kondygnacjach naziemnych. Jak informuje urząd miasta, w pozwoleniu na budowę inwestor określił, że liczba osób zatrudnionych w części obejmujących myjnie, warsztaty i magazyn wniesienie 10 osób. – Pomieszczenia magazynowe służą składowaniu maszyn i urządzeń budowlanych, brak funkcji produkcyjnej – informuje Katarzyna Misiewicz z biura prasowe urzędu miasta.

Spółka M Real Estate Poland należy do innej firmy, która zajmuje się świadczeniem usług doradczych na rynku nieruchomości logistycznych i przemysłowych.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki