Shell pomimo pandemii dało pracę setkom osób i dalej rekrutuje

Zawirowań na rynku ropy nie uniknął również Shell fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zespół centrum Shell przy Czerwonych Makach dało pracę 250 osobom od początku roku do końca kwietnia, z czego blisko 100 to nowe miejsca pracy.

Jak informuje firma, obecnie Shell Business Operations Kraków prowadzi rekrutacje na stanowiska m.in. specjalistów ds. podatków, zarządzania danymi, analityki biznesowej, zakupów i marketingu.

– 80 spośród nowo zatrudnionych specjalistów dołączyło do nas już w drugim kwartale tego roku. Rekrutacje odbywają się w modelu zdalnym, podobnie jak wdrożenie nowych pracowników do pracy – mówi Agnieszka Pocztowska, dyrektor generalna Shell Business Operations Kraków.

W 95 procentach zdalnie

Krakowskie centrum Shell pracuje od połowy marca zdalnie. Na ten model przestawiło się ponad 95 proc. kadry. Część zespołu jednak pozostaje w pogotowiu w jednym z kampusów firmy w celu realizowania krytycznych potrzeb biznesowych.

– Bardzo istotne było zapewnienie pracownikom odpowiednich narzędzi do pracy poza biurem. Z jednej strony to kwestie „twarde”, takie jak sprzęt komputerowy: dodatkowy monitor, klawiatura, czasem router – tłumaczy dyrektor centrum. – Z drugiej czynniki związane z edukacją na temat organizacji pracy w domu.

Kadra zarządzająca zadbała również o zdrowie psychiczne swoich pracowników. – W tym obszarze prowadzimy warsztaty na temat zarządzania emocjami, oferujemy również wsparcie psychologów – dodaje Pocztowska.

Niezwykła sytuacja na rynku ropy

W ostatnich miesiącach mieliśmy do czynienia z niezwykłą sytuacją na globalnych rynkach ropy naftowej. Mowa tu m.in. o znaczących obniżkach spowodowanych nieporozumieniem państw OPEC czy też chwilowym brakiem miejsca w amerykańskich magazynach ropy. Skutkiem tego na polskich stacjach mogliśmy zaobserwować cenę paliwa nawet poniżej 3,5 zł za litr. Powoli zarówno sytuacja, jak i ceny jednak wracają do normy.

Zawirowań na rynku ropy nie uniknął również Shell. – Oczywiście, sytuacja na rynku ropy w połączeniu z pandemią nie pozostaje bez wpływu na grupę Shell globalnie, stąd m.in. ogłoszony w marcu program, którego celem jest zapewnienie stabilności i odporności finansowej grupy – mówi Anna Papka, rzecznik prasowy Shell.

– Jednocześnie charakter centrum Shell Business Operations Kraków i jego krytyczna rola w utrzymaniu ciągłości biznesowej oraz we wsparciu działów Shell na całym świecie oznacza, że wszystkie dotychczasowe procesy są kontynuowane – dodaje.

Jednostka działająca w Krakowie zajmuje się wsparciem procesów wydobywczych ropy i gazu, w tym zarządzaniem technicznymi danymi eksploracyjnymi. Eksperci odpowiadają za przygotowanie i monitoring zużycia urządzeń wspierających funkcjonowanie rafinerii, platform i turbin.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up