Sklepy wydłużają godziny otwarcia [INFORMATOR]

Od 2 kwietnia sklepy są otwarte dłużej fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Supermarkety wydłużają godziny otwarcia placówek w związku z nałożeniem limitu trzech osób na jedną kasę.

Od paru dni możemy zaobserwować długie kolejki do sklepów spożywczych i dyskontów, których działalność została ograniczona w związku z najnowszym rozporządzeniem ministra zdrowia w sprawie koronawirusa.

– Naszym zobowiązaniem wobec polskich klientów jest to, by umożliwić im zakup produktów spożywczych, nawet w tych szczególnych okolicznościach. Dlatego uwzględniając nowe zarządzenia, wydłużamy godziny pracy sklepów, by móc obsłużyć wszystkich klientów – mówi Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny Biedronki.

Aby sprostać nakazom rządzących oraz oczekiwaniom klientów, sklepy zdecydowały się wydłużyć godziny otwarcia placówek, mimo że jeszcze kilka tygodni temu je ograniczały. Zgodnie z rozporządzeniem, często nawet w największych sklepach z dużą liczbą kas, nie może przebywać więcej niż kilkanaście osób.

Co więcej, w godzinach 10–12 sklepy są otwarte wyłącznie dla seniorów 65+, a każdy z klientów przed wejściem do lokalu musi zostać zaopatrzony w jednorazowe rękawiczki.

W kwietniu więcej pracy

Wszystkie sklepy sieci Biedronka są teraz otwarte w godz. 6:00–24:00, a w nadchodzącym okresie przedświątecznym (7–10 kwietnia) placówki będą czynne całą dobę.

Lidl zastosował identyczny mechanizm. Wszystkie krakowskie placówki sieci są otwarte przez 18 godzin w ciągu dnia. Wyjątek natomiast stanowią sklepy Lidla przy ul. Witosa, Cegielnianej, Bunscha, Josepha Conrada i Mogilskiej, które to będą otwarte całodobowo.

Sklepy sieci Auchan, których w Krakowie jest w sumie pięć, będą otwarte w godz. 6:30–21:00. W niedziele handlowe placówki będą czynne godzinę krócej.

Kaufland informuje, że od 3 kwietnia ich sklepy są otwarte w godzinach 6:00–24:00 za wyjątkiem placówki przy ul. Wielickiej, która będzie czynna całą dobę.

Bez zmian

W przypadku sklepów Tesco godziny nie uległy zmianie. Hipermarket przy Kapelance jest otwarty 24 godziny na dobę, placówki przy ul. Wybickiego i Dobrego Pasterza są otwarte w godzinach 7:00–23:00, a markety przy ul. J. Babińskiego i na osiedlu Teatralnym są czynne w godz. 6:00–22:00.

Krakowska sieć delikatesów Kocyk również nie zmienia godzin działalności. Wszystkie sklepy są otwarte całodobowo, oprócz lokalu przy ul. Morawskiego i Królowej Jadwigi, które to są czynne w godz. 6:00–22:00.

Godziny otwarcia sklepów Żabka zostały z kolei skrócone (7:00–22:00) i pozostanie tak do odwołania, informuje sieć.

Punkty Carrefour Express działają całodobowo za wyjątkiem hipermarketów sieci w galeriach handlowych, które są otwarte bez zmian w godz. 7:00/8:00–20:00.

Przypominamy, że najbliższa niedziela jest dniem handlowym, w którym sklepy są otwarte i można zrobić zakupy.


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up