Społeczność YouTube opanuje Tauron Arenę

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Ponad 20 tysięcy członków społeczności YouTube pojawi się w sobotę w Tauron Arenie Kraków. Impreza MeetUP jest dedykowana osobom, których pasją jest YouTube i umożliwi im spotkanie oraz interakcję z topowymi twórcami YouTube w kraju. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

MeetUp Polska to największe wydarzenie związane z rodzimą sceną YouTube. Poprzednie edycje odbywające się we Wrocławiu spotkały się z olbrzymim zainteresowaniem, przyciągając każdorazowo około 10 tysięcy osób. Według szacunków w Krakowie pojawi się ponad dwa razy więcej uczestników.

Tauron Arena Kraków będzie gościła ponad 200 twórców. Impreza jest dedykowana osobom, których pasją jest YouTube i umożliwi im spotkanie oraz interakcję z topowymi twórcami Youtube w kraju. To także wiele aktywności scenicznych, takich jak panele dyskusyjne, konkursy i występy muzyczne. Do tej pory odbyło się 6 edycji tej imprezy: wrocławskie w 2014, 2015 i 2016 roku, gdańska w 2016 oraz dwie “subedycje” w katowickim Spodku w latach 2016 i 2017, zorganizowane w ramach Intel Extreme Masters.

Widać zainteresowanie

W ramach kampanii promocyjnej przygotowano dwa filmy, które w 48 godzin od publikacji wygenerowały ponad milion wyświetleń. Zdaniem Andrzeja Kuliga, zastępcy prezydenta Krakowa, You Tube to miejsce, w którym pasja łączy się nowymi technologiami i możliwościami, pozwalającymi na zrealizowanie marzeń. Samo miasto jest otwarte na nieszablonowe formy promocji.

–Akcja promocyjna GTA IN REAL LIFE jest tego najlepszym świadectwem. Chcemy skutecznie trafiać do młodych ludzi, korzystając przy tym z najnowocześniejszych narzędzi. Współpraca z reZigiuszem oraz Izakiem przy projekcie przyniosła ponad milion odsłon w ciągu zaledwie 36 godzin, a oba filmy zostały jednymi z najpopularniejszych w serwisie YouTube. To olbrzymi sukces, który motywuje nas do dalszego działania w tej dziedzinie – mówi Kulig.

Według Tomasza Wybrańca, prezesa zarządu agencji GetHero, która jest organizatorem MeetUp, ciężko spotkać tak postępowe i nowoczesne miasto, jak Kraków. Autorzy spotkali się z ponadprzeciętnym zrozumieniem i pomocą ze strony władz.

– Zaangażowanie włożone przez nie w realizację tego wyjątkowego projektu jest nieocenione. Wierzymy, że zrozumienie rynku, otwartość na idee i wiara  w młodych pozwolą nam wspólnie zorganizować najlepszy i największy MeetUp w historii – uważa Wybraniec.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up