Spółka dużej sieci hipermarketów zainteresowana Almą. Chodzi o 94 mln

fot. materiału prasowe

W poniedziałek zarząd Almy złożył w Sądzie Rejonowym Kraków-Śródmieście wniosek o zatwierdzenie warunków sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Nabywcą ma być spółka Immomok należąca do grupy hipermarketów Leclerc. Wartość transakcji wyniesie 94 miliony złotych netto.

Przedmiotem transakcji będzie sprzedaż części przedsiębiorstwa, która ma pomóc w utrzymaniu się firmy i ochronie kilkuset miejsc pracy. – Sprzedaż zorganizowanej części przedsiębiorstwa pozwoli na uzyskanie najbardziej korzystnej ceny w postępowaniu upadłościowym, a nadto zabezpieczy przedsiębiorstwo dłużnika przed ewentualnym spadkiem jego wartości, a dodatkowo ograniczy koszty upadłości. Pozwoli nadto na szybsze i pełniejsze zaspokojenie wierzycieli oraz znaczne skrócenie czasu trwania postępowania upadłościowego – czytamy w komunikacie.

Kupującym ma być warszawska spółka Immomok, należąca do grupy znanych hipermarketów Leclerc, która w Małopolsce ma swoje oddziały w Nowym Targu, Tarnowie i Nowym Sączu. Przy zawarciu umowy sprzedaży nabywca w całości będzie musiał zapłacić 94 miliony złotych netto.

Zamknięte sklepy

Miesiąc temu sprzedany został biurowiec Pilot Tower, znany jeszcze do niedawna jako Alma Tower. Nowym właścicielem obiektu przy ulicy Pilotów została spółka z grupy First Property Group. Wartość transakcji to 23 miliony euro. W listopadzie ubiegłego roku z elewacji obiektu zniknęło logo Almy. Od 2 lutego znanej sieci nie ma już przy ulicy Kościuszki 71 w Krakowie. Cztery dni później firma oficjalnie zakończyła współpracę z Galerią Kazimierz.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up