Startupy polepszą warunki pracowników i gości biurowców

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Firma Skanska wraz z Business Link wystartowały z drugą edycją konkursu Urban Quest. Pomysłodawcy chcą zaangażować startupy w stworzenie innowacyjnych pomysłów, które realnie wpłyną na bezpieczeństwo i wygodę pracowników i gości biurowców. Zwycięzców poznamy 3 października.

Projekt UrbanQuest jest skierowany do startupów, które mają pomysł na poprawę warunków użytkowników biurowców w ich najbliższej okolicy. Organizatorzy zwracają uwagę, że chodzi również o gości, osoby niepełnosprawne i co-workerów. Jak mówi Renata Nowakowska, menadżer ds. innowacji w Skanska Property Poland, starupy i korporacje różnią się, jednak wzajemna współpraca to szansa na osiągnięcie wspólnych korzyści.

– Z jednej strony wejście w partnerstwo z korporacją może podnieść wiarygodność startupu. Z drugiej strony – taka współpraca to dla młodych mikroprzedsiębiorstw szansa na wdrożenie własnego rozwiązania, a w przypadku współpracy ze Skanska - zwiększenie skali jego zastosowania do poziomu europejskiego – tłumaczy.

Wdrożyć pomysł

Przedstawicielka firmy nie ukrywa, że dużym problemem poczatkujących przedsiębiorców jest wyskalowanie swojego pomysłu. – Nie tylko dlatego, że robią to po raz pierwszy, ale również dlatego, że samo stworzenie produktu lub usługi różni się znacząco od przełożenia go na język biznesu. Dodatkowo, partnerstwo na linii korporacja-startup jest czynnikiem wspierającym konkurencyjność firmy w obszarze innowacji i trendów – dodaje.

Zwycięzcy wezmą udział w programie akceleracyjnym, gdzie przy pomocy ekspertów będą pracować nad wdrożeniem swoich pomysłów. Najlepsze pójdą drogą laureata pierwszej edycji – startupu InMotion. Autorzy stworzyli technologię coworkingową opartą na systemie, który rejestruje ruch na powierzchni biurowej. Pozwala to na zbieranie i weryfikację, jakie strefy biura oraz sale konferencyjne są zajmowane i kiedy. – W tej chwili jesteśmy tuż przed rozpoczęciem testowania. Nie możemy doczekać się efektów tej współpracy, liczymy bardzo na możliwość wdrożenia jej w nadchodzących miesiącach – mówi Renata Nowakowska.

Ogłoszenie wyników nastąpi 3 października podczas otwartego spotkania Business Mixer w biurze Business Link PGE Narodowy.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up