State Street zatrudni kilkuset pracowników

10-lecie State Street w Krakowie fot. materiału prasowe

3100 pracowników w Krakowie i 1100 w Gdańsku – tak wygląda aktualny poziom zatrudnienia w firmie State Street w Polsce. Korporacja zapowiedziała utworzenie nowych miejsc pracy. Do 2018 roku chce zatrudniać w Polsce pięć tysięcy pracowników.

Obecnie w trzech krakowskich biurach firmy pracuje 3100 osób. Wraz z oddziałem w Gdańsku jest to już ponad cztery tysiące pracowników, dzięki czemu Polska stała się drugą największą lokalizacją State Street na świecie. Pracownicy zajmują się coraz bardziej zaawansowanymi procesami, dzięki czemu proste usługi przenoszone są do krajów azjatyckich.

– Kiedy w 2007 roku otwieraliśmy biuro w Krakowie, dość ostrożnie podchodziliśmy do rozwoju w Polsce. Szybko okazało się, że jest tutaj ogromny potencjał wzrostu. Od tamtego czasu wielokrotnie modyfikowaliśmy plany, zwiększaliśmy zakres realizowanych w Polsce operacji i odpowiedzialności, a dwa lata temu podjęliśmy decyzję o otwarciu drugiego biura – wspomina Scott Newman, dyrektor zarządzający State Street Bank Polska.

Dziesiątki tysięcy w BPO/SSC

Znaczenie Krakowa jako czołowej lokalizacji dla sektora BPO/SSC docenia Andrew Hallam, sekretarz generalny Aspire. – Kraków jest czołową europejską lokalizacją dla sektora usług biznesowych, którego pozytywny wpływ na lokalną gospodarkę widoczny jest wszędzie. Obecnie w Krakowie branża ta zatrudnia blisko 70 000 młodych ludzi, a State Street jest jedną z firm, która stała na czele jej rozwoju. Lokalne biuro State Street nie tylko skupia ok. 5% ogółu pracowników, ale też realizuje z Krakowa coraz bardziej złożone i kluczowe procesy – mówił w czasie 10-lecia obecności firmy w Polsce.

Obecnie przedsiębiorstwo rekrutuje przede wszystkim na stanowiska analityków finansowych oraz księgowych ds. funduszy inwestycyjnych. State Street wymaga od pracowników umiejętności analitycznych, znajomości języka angielskiego, a najlepiej jeszcze jednego języka obcego, wiedzy na temat działania rynków kapitałowych oraz nastawienia na rozwój.

Ze względu na modernizację zintegrowanego systemu do rekrutacji obecnie wstrzymane są procesy rekrutacyjne. Nowa platforma ma zostać uruchomiona w grudniu.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up