Strefa do coworkingu i 140 biur obok Galerii Krakowskiej

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Business Link zostanie nowym najemcą w kompleksie biurowym High Five, który powstaje przy ulicy Pawiej. Firma planuje otworzyć tu największą w Małopolsce przestrzeń coworkingową. Na czterech tysiącach mkw. powierzchni oprócz przestrzeni do coworkingu znajdzie się też między innymi 140 biur.

Business Link zajmie w nowym biurowcu dwa pierwsze piętra. Zarówno duże, jak i małe firmy będą miały do dyspozycji przestrzeń do coworkingu, 140 biur, sale konferencyjne czy strefy wspólne. Jak zapewniają inwestorzy, projekt ma charakteryzować przede wszystkim elastyczność. Biura będzie można wynajmować na minimum trzy miesiące, przy miesięcznym okresie wypowiedzenia. Dla najemców przewidziano także program akceleracyjny, mający pomóc im w rozwoju pomysłów.

– Najemcą może być każda firma, zarówno składająca się z jednej, jak i kilku osób, a także te liczące kilkudziesięciu pracowników. Zapraszamy również startupy, które w Business Link będą miały dostęp do biur o wysokim standardzie. Nie ma żadnych ograniczeń co do tego, kto zostanie najemcą – mówi Angelika Waszkiewicz z Business Link Poland.

Wielu chętnych

Jak dodaje, inwestycja w Krakowie to odpowiedź na ogromne zainteresowanie ze strony potencjalnych najemców. – Mamy już jedną przestrzeń w Krakowie, prawie całkowicie wypełnioną mieszkańcami – bo tak nazywamy naszych klientów. Coworking staje się bardzo popularny, a przedsiębiorcy z Krakowa coraz częściej pytają o nowe miejsca. Inwestycją interesują się zarówno freelancerzy, jak i firmy zagraniczne, planujące kilkumiesięczne inwestycje w Krakowie – do Business Link przyciąga ich szczególnie elastyczny okres najmu – tłumaczy Waszkiewicz.

Ewelina Kałużna, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania portfelem budynków w Skanska Property Poland, zapewnia, że to bardzo dobra wiadomość dla najemców reprezentujących sektor usług lub IT. – Poza swoim głównym biurem zyskają oni także dostęp do elastycznej powierzchni biurowej, którą będą mogli wynająć na żądanie. To stworzy doskonałe warunki do codziennych interakcji, wymiany wiedzy oraz pomysłów między dużymi firmami i na przykład środowiskiem startupowym – uważa.

Centrum coworkingowe w High Five będzie największą tego typu przestrzenią w Małopolsce. W samym Krakowie działa już około 20 takich biur m.in. Idea Hub, Colab czy Wytwórnia. Jak wynika z badań Fundacji Startup Poland, w Krakowie stacjonuje 11% krajowych startupów, czyli około 300 firm.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up