Studenci chcą warzyć piwo na UR

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Do 6 lipca Uniwersytet Rolniczy prowadzi rekrutację na studia pierwszego stopnia. W nowym roku akademickim uczelnia ma w swojej ofercie 34 kierunki i 69 specjalności, w tym w języku angielskim. Pojawią się też dwie nowości: Browarnictwo i Słodownictwo oraz Transport i Logistyka.

W nowym roku akademickim na studia stacjonarne pierwszego i drugiego stopnia uczelnia jest w stanie przyjąć 3499 osób. 1859 studentów będzie mogło uczyć się na studiach niestacjonarnych. Nowością będzie kierunek Browarnictwo i Słodownictwo na Wydziale Technologii i Żywości oraz Transport i Logistyka na Wydziale Inżynierii Produkcji i Energetyki.

Modne browarnictwo

Jak informuje Izabella Majewska, rzecznik prasowy Uniwersytetu Rolniczego, obecnie uczelnia ma ponad 3500 rejestracji, z czego na Browarnictwo i Słodownictwo aplikowało ponad dwóch kandydatów na jedno miejsce, których dostępnych jest 30. Sam kierunek powstał ze względu na ogromne zainteresowanie tą tematyką na studiach podyplomowych i doktoranckich.

– Ma on za zadanie przygotować do pracy na stanowiskach inżynierskich w zakładach produkujących piwo oraz słód i inne surowce browarnicze. Absolwenci posiadać będą wiedzę i umiejętności z zakresu technologii browarniczej i słodowniczej, a także z zakresu projektowania produktów, podstaw inżynierii i techniki, kontroli jakości oraz utrzymania higieny w zakładzie produkcyjnym – tłumaczy Izabella Majewska.

Na wydziale znajduje się mikroBrowar uniwersytecki, na którym studenci praktykują swoje umiejętności. Każdy przyszły piwowar będzie musiał odbyć 480 godzin praktyki.

W oczekiwaniu

Rekrutacja na wszystkie kierunki na studiach pierwszego stopnia zakończy się 6 lipca o północy. Wówczas osoby, które zostały zakwalifikowane, będą poproszone o złożenie dokumentów w wyznaczonym terminie. Ci, którym nie powiedzie się w czasie rekrutacji, zostaną umieszczeni na liście rezerwowej. – Rekrutacja uzupełniająca będzie ogłaszana na bieżąco, w miarę zwalniania się miejsc, w przypadku, gdy ktoś zarejestrował się, a w wymaganym terminie nie doniesie dokumentów – wyjaśnia rzecznik uczelni.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up