Studia w USA: mity vs rzeczywistość

Bez wątpienia wybór odpowiedniego uniwersytetu i stopnia jest jednym z najważniejszych momentów w życiu każdego studenta. Nie zawsze cudzoziemcy przenoszący się do USA w celu studiowana deklarują, że ich oczekiwania zostały spełnione. Oto kilka najbardziej rozpowszechnionych mitów, związanych ze studiowaniem w USA.

Mit 1: Złożenie papierów jest skomplikowanym zadaniem.

Tak, bez wątpienia cały proces aplikowania na studia kiedyś był uciążliwy, ale w XXI wieku osiągnięcie tego celu jest o wiele łatwiejsze. Studenci mają teraz dostęp do konsultantów, którzy chętnie udzielą wszelkich informacji, dotyczących aplikowania na amerykańskie uniwersytety. Co więcej, konsultanci często pomagają kandydatom w wypełnianiu szeregu dokumentów.

Mit 2: Zaliczenie semestrów będzie trudne.

Uzyskanie dyplomu w Stanach Zjednoczonych jest możliwe, nawet jeśli student ma dorywczą pracę. Ważne jest, aby przestrzegać wyznaczonego przez siebie harmonogramu, który będzie przewidywał wystarczająco czasu na wykłady, odwiedzanie biblioteki, pisanie esejów oraz uprawianie sportów.

Mit 3: Bariera językowa spowolnią proces adaptacji.

Nikt nie zaprzecza faktu, że nauczyć się nowego języka i doskonałe się nim posługiwać może być trudnym zadaniem dla wielu młodych ludzi. Jednak czas jest najlepszą rzeczą, jaka może w tym pomóc. Z biegiem czasu student zagraniczny w otoczeniu native speakerów zaczyna jak gąbka wchłaniać nowy język, a nawet rozumieć i używać lokalnego slangu w życiu codziennym.

Mit 4: Student bez przerwy będzie zajęty nauką.

Najważniejszym obowiązkiem studenta w Stanach Zjednoczonych jest zrównoważenie kwestii akademickich i społecznych. Amerykańskie uniwersytety są słynne z aktywnego i czasami dość szalonego życia studenckiego na terenie kampusów. Za pewnością każdy nowy student znajdzie tu rozrywkę wg własnego gustu, zaczynając do kafejek i klubów, kończąc różnymi sportami.

Mit 5: Trudno będzie nawiązać nowe znajomości.

Jest to prawie niemożliwe, aby na amerykańskiej uczelni student nie poznał ogromnej liczby przyjaciół! Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że uczestnictwo w różnych wydarzeniach sportowych i interesujących kołach studenckich pomaga nawiązać kontakt z dużą liczbą ludzi o podobnych zainteresowaniach.

Mit 6: Samotność będzie przygnębiająca.

Ten mit jest bardzo daleki od rzeczywistości. Studenci, ubiegający się o otrzymanie tytułu licencjata lub magistra ciągle są zajęci nauką, pracą dorywczą oraz innymi aspektami życia społecznego. Po prostu nie będą mieli czasu na to, żeby się nudzić w samotności. Ponadto wraz z rozwojem sieci społecznościowych i telefonów komórkowych utrzymywanie kontaktu z rodziną i przyjaciółmi stało się o wiele łatwiejsze.

W rzeczywistości wszystkie te mity wiążą się ze strachem przed nieznanym, który szybko znika, gdy tylko minie pierwszy rok na uczelni w USA. Należy pamiętać, że obecnie pracodawcy, tacy jak ewriters.pro, bardzo wysoko cenią absolwentów z amerykańskim dyplomem. Służy to świetną nagrodą studentom zagranicznym, którzy pokonali swój strach i podjęli studia w Stanach Zjednoczonych.

comments powered by Disqus