Sukces aplikacji z Krakowa. Milion sesji w miesiąc

fot. Sebastian Dudek/LoveKraków.pl

Potrafi obliczyć problemy finansowe, matematyczne czy liczbę wypalanych papierosów nie będąc palaczem i cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony użytkowników. Krakowski startup Omni Calculator, oferujący ponad 300 różnych kalkulatorów osiągnął w sierpniu milion sesji. Aplikacja cieszy się ogromnym zainteresowaniem w Stanach Zjednoczonych.

Portal Omni Calculator to startup, który powstał w 2016 roku. Zastąpił on inną aplikację – Kalkulator Procentowy. Użytkownicy mają do dyspozycji ponad 300 kalkulatorów, pomagających obliczać codzienne problemy takie jak te dotyczące finansów, matematyki czy wysokości rat kredytów hipotecznych. Aplikacja poda nam też „ile wypalamy papierosów” na skutek smogu czy jak szybko spalimy pączka uprawiając seks. Co ciekawe, nowy kalkulator pojawia się średnio co dwa dni.

– Codziennie każdy z nas musi przeliczyć jakiś problem. Wiele z nich rozwiązujemy błędnie, gdy zamiast rozumu wybieramy intuicję. Omni Calculator daje ludziom narzędzia, by podejmowali bardziej racjonalne decyzje – Mateusz Mucha, współzałożyciel Omni Calculator.

Stały wzrost

Jeszcze na początku tego roku firma mogła pochwalić się wynikiem na poziomie 200 tysięcy sesji. Sierpień był szczególnym miesiącem dla startupu pochodzącego z Krakowa. W ubiegłym miesiącu osiągnął milion sesji. Był to najlepszy rezultat uzyskany przez Omni Calculator od początku istnienia.

Zdecydowanie najwięcej odwiedzin to wizyty użytkowników ze Stanów Zjednoczonych. Z USA pochodziło aż 70% korzystających. Omni Calculator podwaja swoje sesje średnio co cztery miesiące. – Te wyniki mówią nam, że nasza misja się sprawdza. Być może więc za rok będziemy mówić o czterech milionach sesji ograniczyć w ciągu miesiąca – przypuszcza Mucha.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up