Szkoły z całej Polski walczą o place zabaw. Kraków też ma szanse

Plac zabaw fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl, Archiwum

W ramach akcji „Podwórko talentów” wybudowanych zostanie łącznie 20 placów zabaw. Jest o co walczyć, bo każdy z nich jest warty ok. 250 tys. złotych. Znajdą się tam m.in. ścianki wspinaczkowe, huśtawki, miejsca do gry w twistera czy kapsle, trampolina, tablice muzyczne z bębnami i „strefa naukowa” z planetarium czy zegarem słonecznym.

Pięć takich placów zabaw zostanie rozdysponowanych za przygotowanie filmu konkursowego, a pozostałych 15 trafi do szkół, które uzbierają najwięcej głosów w internetowym głosowaniu. Startujące placówki zostały podzielone na trzy kategorie: miejscowości do 20 tys. mieszkańców, do 60 tys. mieszkańców i powyżej 60 tys. mieszkańców. Tak więc by wygrać, trzeba znaleźć się w pierwszej piątce w swojej kategorii.

Skotniki walczą o wygraną

Wśród 53 szkół z największych miejscowości jest pięć z Krakowa. Największe szanse ma zespół szkolno-przedszkolny nr 7 z ulicy Skotnickiej. W ostatnim czasie udało mu się przeskoczyć z dalszej pozycji na 10 miejsce, ale to jeszcze wciąż daleko do osiągnięcia skutku.

– Robimy, co możemy, zostało niewiele czasu – mówi nam Joanna Świerczyńska z rady rodziców przedszkola, inicjatorka startu w konkursie. Jak mówi, plac zabaw z prawdziwego zdarzenia bardzo by się tam przydał. – W Skotnikach wiele się teraz buduje, a zaplecze nie wystarcza. W szkole jest bardzo dużo dzieci, uczą się na zmiany. Dzieci z przedszkola mają plac zabaw, ale jest on słabo wyposażony – opisuje.

Dlatego mobilizacja jest duża. Były ulotki, plakaty, promocja podczas imprezy na Dzień Dziecka. – Ale rywalizacja jest zacięta, szkoły z pierwszej piątki nie oddadzą łatwo swoich miejsc – mówi Joanna Świerczyńska.

Wyniki 20 czerwca

O głosy walczą też inne krakowskie szkoły. W drugiej dziesiątce w rankingu plasuje się teraz szkoła nr 149 z ul. Bujaka (14. pozycja) i nr 67 z ul. Kaczorówka (16. pozycja). Na dalszych miejscach są jeszcze szkoły z oddziałami integracyjnymi: nr 15 z ulicy Kluczborskiej (23. miejsce) i nr 158 z ul. Strąkowej (32. miejsce).

Rywalizacja trwa do 20 czerwca. Krakowskim szkołom można pomóc, zakładając konto na stronie konkursu (kliknij TUTAJ) i oddając codziennie jeden głos. Można to też robić za pomocą aplikacji, która przypomina o głosowaniu.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up