Szukają pracowników, żeby prezenty dotarły na czas

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Okres przedświąteczny to czas, w którym wiele instytucji ma ręce pełne roboty. W przypadku Poczty Polskiej to stwierdzenie i tak nie oddaje tego, co dzieje się w pocztowych oddziałach. Chcąc zmniejszyć skalę opóźnień w dostarczaniu milionów kartek, listów czy paczek, instytucja zaplanowała zmasowaną rekrutację.

Kilkudziesięciominutowe kolejki i napięta atmosfera – korzystanie z usług Poczty Polskiej na ostatnią chwilę w okresie przedświątecznym już nie raz było przyczyną wielu rozczarowań. Znane są przypadki, gdy radość z prezentów trzeba było przełożyć nawet do Nowego Roku. Dziwnym uczuciem zawsze było też czytanie kartek ze świątecznymi życzeniami, które dostawaliśmy np. w okolicy święta Trzech Króli.

Uniknąć opóźnień

W trakcie tak zwanego "piku świątecznego" liczba przesyłek wzrasta o około 30%. Z ostatniego badania przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia wynika, że Poczta Polska jest na pierwszym miejscu jako najczęściej wybierany dostawca zakupionego w e-sklepach towaru. 55% badanych sklepów wskazuje, że ich klienci najczęściej wybierają usługi kurierskie i paczkowe Poczty Polskiej.

Chcąc jak najbardziej zminimalizować coroczne problemy, poczta już teraz rozpoczęła poszukiwania ponad tysiąca dorywczych pracowników, którzy pomogliby firmie w najbardziej napiętym okresie. Chodzi przede wszystkim o osoby, które zajmą się segregowaniem i rozdzielaniem paczek i listów, a także o listonoszy oraz kierowców.

– Dokładamy wszelkich starań by sprostać oczekiwaniom i by nie dochodziło do braków kadrowych. W Krakowie planujemy zatrudnienie około 70 pracowników. Na zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę może liczyć ok. 40 osób. Na umowę-zlecenie poszukujemy ok. 25 osób – informuje Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Firma nie wymaga doświadczenia ani specjalistycznej wiedzy. – Obecnie na najpilniej poszukiwanych stanowiskach po okresie próbnym oferujemy wynagrodzenie minimum 2300 - 2500 zł brutto, wraz z premią miesięczną za jakość pracy, a także dodatkową premię za wyniki – wylicza rzecznik.

Pakiet socjalny

Nie są to jednak jedyne przywileje. Osoby, które przepracują w firmie minimum rok, otrzymują także trzynastą pensję. Po trzech latach przysługuje im dodatek stażowy. Dodatkowo pracownicy mogą skorzystać z dofinansowania do nauki, wypoczynku i aktywności fizycznej czy zniżek oraz rabatów. Mają także możliwość dołączenia do ubezpieczeń grupowych.

– Akcja świąteczna, którą prowadzimy, ma zapewnić obsłużenie przesyłek w okresie listopad-styczeń. Niemniej mamy na uwadze również zatrudnienie pracowników w dłuższej perspektywie. Podczas rekrutacji analizujemy oczekiwania i dostępność kandydatów, by mieć informację odnośnie możliwości przedłużenia zatrudnienia – podsumowuje Justyna Siwek.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up