Takiego remontu nie było od 40 lat

fot. LoveKraków.pl

Władze Uniwersytetu Rolniczego zamierzają przebudować budynek Collegium Godlewskiego przy al. Mickiewicza 21. Prace obejmą między innymi generalny remont sal wykładowych czy dostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wszelkie terminy będą jednak znane dopiero w przyszłym roku.

Zmiany są konieczne, ponieważ ta część gmachu nie była modernizowana od 40 lat. Przyszłe prace obejmą między innymi generalny remont sal wykładowych, sali senackiej, sali profesorskiej, instalację systemu wentylacji i klimatyzacji, budowę windy ułatwiającej komunikację na poszczególnych kondygnacjach czy remont i przystosowanie sanitariów do potrzeb osób niepełnosprawnych.  Wyremontowany zostanie również studencki bar.

Terminy w przyszłym roku

– Obecnie projekt jest procedowany. Prace inwestycyjne nie rozpoczną się wcześniej niż w drugiej połowie 2018 roku – informuje Izabella Majewska rzecznik prasowy Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Zadanie to musi jeszcze zostać zatwierdzone przez Senat UR. Obecnie nie wiadomo, kiedy zostaną przeprowadzone wszystkie prace. – Wstępną kalkulację będziemy mieli na początku 2018 roku. Szacujemy, że zadanie może potrwać nawet trzy lata od momentu jego rozpoczęcia – tłumaczy rzecznik uczelni.

„Arka” czeka na remont

W przyszłym roku na pewno rozpocznie się za to remont studenckiego klubu „Arka” przy alei 29 Listopada 50. Ze względu na fakt, że budynek nie spełnia już należytych standardów, władze Uniwersytetu Rolniczego zaplanowały jego przebudowę.

Prace obejmą termomodernizację budynku i remont przestrzeni rekreacyjnej i kulturalnej. Modernizacja obiektu z lat 70. ma rozpocząć się w drugim kwartale przyszłego roku i zakończyć się w 2020 roku.


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up