Tani kredyt gotówkowy. 3 cechy produktu idealnego

Kredyty gotówkowe to jedne z popularniejszych produktów bankowych w Polsce. Jak czytamy w rocznym raporcie BIK, w 2018 roku utrzymywała się wysoka dynamika ich sprzedaży. Najszybciej rosła w segmencie kwotowym 50-100 tysięcy złotych. Polacy są w coraz lepszej sytuacji finansowej, dlatego mogą sobie pozwolić na większe kredyty. Ale jak wybrać kredyt, by spełnił nasze oczekiwania i, jednocześnie, zbytnio nie obciążył naszego budżetu? Oto 3 cechy produktu idealnego.

Kredyt szyty na miarę

Decyzji o ubieganiu się o wsparcie finansowe nie należy podejmować pochopnie. Kredyt gotówkowy ma być pomocą w trudnych chwilach lub szansą na sfinansowanie przyjemności, spełnienie marzeń, które bez niego nie mogłyby zostać zrealizowane. Ale żeby stał się właśnie taką pomocą, musi być solidnie przemyślany. Bo dobry kredyt to taki, który – przede wszystkim – jest maksymalnie dostosowany do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klienta. To my mamy być zadowoleni z warunków zaproponowanych przez bank.

Musimy więc przede wszystkim zastanowić się nad tym, ile naprawdę potrzebujemy i chcemy pożyczyć. Rozpiszmy sumiennie domowy budżet i przeanalizujmy swoją sytuację finansową. Trzeba zadbać o to, by rata nie były zbyt wysoka i, co za tym idzie, trudna do udźwignięcia. Bezpieczniejszą opcją jest kredyt na dłuższy okres spłaty. Miesięczna rata jest wtedy niższa i nie jest takim balastem dla naszego portfela.

Nie pytać o cel

Idealny kredyt gotówkowy to taki, który można przeznaczyć na dowolny cel. Niezależnie od tego, czy planujemy egzotyczne wakacje, czy remont mieszkania, powinniśmy mieć pełną dowolność wydatków. Jeśli uda nam się znaleźć taką ofertę, możemy mieć pewność, że bank będzie się interesował jedynie tym, byśmy terminowo spłacali raty. Kredyt w Santander Consumer Banku będzie dobrym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którym zależy na dowolności celu.

Istotne jest również, by umowa między nami a bankiem była napisana prostym, zrozumiałym językiem, a samo zobowiązanie funkcjonowało na jasnych zasadach. Tu nie ma miejsca na niedomówienia i niepewność. Jeżeli coś jest dla nas niejasne, nie składajmy swojego podpisu. Najpierw skonsultujmy się z ekspertem, który rozwieje wszelkie wątpliwości.

Tanie wsparcie dla każdego

Dobre kredyty gotówkowe, to również te, które są… tanie. Sprawdzajmy więc RRSO, oprocentowanie i dodatkowe koszty. Wszystkie one złożą się na miesięczną ratę. Warto także decydować się na współpracę z zaufanym bankami dającymi możliwość dopasowania jej do naszych możliwości. Im dłuższy termin spłaty, tym niższe comiesięczne obciążenie, a im więcej zapłacimy co miesiąc, tym szybciej spłacimy zobowiązanie. Każdy powinien móc wybrać opcję najlepszą dla siebie.

Tani kredyt to również taki, który ma gwarancję stałego oprocentowania przez cały okres spłaty. To niezwykle istotne. Kredyt gotówkowy w Santander Consumer Banku to pewność, że raz zaakceptowanie oprocentowanie zostanie z nami przez cały czas oddawania pieniędzy do banku.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up