Targi Pracy UJ: Można spotkać się z 28 pracodawcami

fot. Krzysztof Kalinowski

Od poniedziałku do środy odbywać się będzie wiosenna edycja Targów Pracy na UJ. Podobnie jak jesienią ubiegłego roku wydarzenie zostanie zorganizowane w formie hybrydowej.

– Jesienna edycja Targów została bardzo pozytywnie oceniona zarówno przez studentów jak i pracodawców. Można było wziąć udział w spotkaniach online jak i spotkać się z przedstawicielami firm i instytucji na miejscu w budynku Centrum Wsparcia Dydaktyki – przypomina Magdalena Kwak-Wójcik, koordynatorka wydarzenia.

10 spotkań online

Podobnie będzie i tym razem. W ciągu pierwszych dwóch dni odbędzie się 10 spotkań w formie online. Będzie to szansa, by poznać ofertę pracodawców niezależnie od miejsca, w którym się przebywa i urządzenia, z którego się korzysta. Pracodawcy przygotują również praktyczne szkolenia dot. m.in. procesu rekrutacji, rynku pracy czy przydatnych kompetencji miękkich. Część zajęć prowadzona będzie w języku angielskim.

W ostatnim dniu, czyli 15 marca, zapraszamy na część stacjonarną, która odbędzie się w budynku Centrum Wsparcia Dydaktyki przy ul. Ingardena 6. Oprócz możliwości spotkania z 28 pracodawcami będzie również okazja do wzięcia udziału w 4 prelekcjach prowadzonych przez ekspertki i ekspertów rynku pracy, a także do konsultacji CV w specjalnym punkcie, który - tak jak cała stacjonarna część Targów - otwarty będzie w godzinach 10:00 – 15:00.

Spotkanie z przedstawicielami korporacji

– W wiosennej edycji Targów Pracy weźmie udział sporo firm, które będą u nas po raz pierwszy. Wrócą także firmy, które ostatnio na Targach prezentowały się kilka edycji wcześniej – mówi Joanna Wrona z Biura Karier, jednostki organizującej wydarzenie – Na Targach będziemy mieli okazję spotkać się z przedstawicielami bardzo szerokiej gamy branż począwszy od globalnych korporacji, poprzez firmy IT, biomedyczne, agencję tłumaczeniową czy instytucje rządowe.