Targi Pracy UJ ponownie online

fot. Krzysztof Kalinowski

Uniwersytet Jagielloński organizuje targi pracy online w dniach 6-10 grudnia. To doskonała okazja do bezpośredniego spotkania z przedstawicielami pracodawców i poznania warunków, które musimy spełnić, by w danej firmie czy instytucji znaleźć zatrudnienie.

– Ze względu na panująca sytuację epidemiczną zdecydowaliśmy się po raz kolejny zorganizować Targi Pracy w formie online. Poprzednia edycja, która odbyła się w kwietniu, cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony studentów i studentek – mówi Magdalena Kwak-Wójcik, jedna z koordynatorek wydarzenia. – Targi organizowane przez Biuro Karier nie tylko cieszyły się dużym powodzeniem, ale zostały również bardzo wysoko ocenione w ankietach, o których wypełnienie poprosiliśmy uczestników. Stąd i obecna edycja odbędzie się w podobnym formacie.

W podobnym, aczkolwiek nieco zmodyfikowanym. Oprócz spotkań z przedstawicielami pracodawców, uczestnicy Targów będą mieli okazję wysłuchać również ekspertów i ekspertek rynku pracy, którzy w swoich kilkunastominutowych wystąpieniach opowiedzą o możliwościach i drogach rozwoju zawodowego. Z kolei spotkania targowe z firmami i instytucjami składać się będą z krótkiej prezentacji oraz sesji pytań oraz odpowiedzi.

– Uczestnicy będą mogli poznać profil firmy i zapytać o warunki rekrutacji, dowiedzieć się, jakie są oczekiwania względem kandydatów i na co zwracać uwagę przy aplikowaniu, a także porozmawiać o możliwych ścieżkach rozwoju – podkreśla Emilia Latała-Cudecka, koordynująca przygotowania i realizację wydarzenia.

Zapisy na wydarzenie odbywają się poprzez formularz rejestracyjny – należy uzupełnić swoje dane i wybrać spotkania, w których chce się wziąć udział. Zapisy na wydarzenie trwają do 3.12.2021, do godz. 15:00.

Harmonogram spotkań i wystąpień można znaleźć na nowo powstałej, poświęconej Targom Pracy, stronie: https://targipracy.uj.edu.pl/.

comments powered by Disqus