Targi pracy w Centrum Kongresowym ICE. Szansa dla absolwentów i pracodawców

fot. KRZYSZTOF KALINOWSKI / LOVEKRAKÓW.PL

We wtorek, 6 marca w Centrum Kongresowym Ice Kraków przy ul. Marii Konopnickiej 17 odbędzie się Festiwal Pracy Jobicon 18 – wydarzenie skierowane do studentów i absolwentów, a także osób szukających zatrudnienia. W trakcie targów będzie można skorzystać z setek ofert pracy i praktyk, porozmawiać z potencjalnymi pracodawcami, a także wziąć udział w wykładach dotyczących rynku pracy w Małopolsce.

Symulacja rozmowy kwalifikacyjnej

Krakowskie targi pracy organizowane są przez Pracuj.pl, czyli polski serwis rekrutacyjny, który od prawie 20 lat buduje świadomość wśród osób poszukujących pracę, szczególnie wśród studentów i absolwentów. Festiwal Pracy Jobicon 18, to pierwsze tego rodzaju wydarzenie organizowane przez portal. Aby wziać udział w wydarzeniu wystarczy pobrać bezpłatny bilet na stronie: www.jobicon.pracuj.pl.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.30. W programie znalazły się warsztaty i panele dyskusyjne dotyczące m.in. partycypacji w zarządzaniu, zatrudnienia w administracji publicznej na przykładzie Urzędu Miasta Krakowa, a także nowoczesnych narzędzi raportowych oraz analitycznych. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazje sprawdzić również swoje umiejętności i wziąć udział w tekstach predyspozycji zawodowych, spróbować sił w przygotowaniach profesjonalnych wystąpień publicznych oraz symulowanych rozmowach kwalifikacyjnych z profesjonalnymi rekruterami.

Wśród prelegentów są m.in. Rafał Sonik - przedsiębiorca i kierowca rajdowy, Filip Chajzer - prezenter radiowy i telewizyjny, Marek Śliboda - prezes i właściciel firmy Marco z Gliwic. 

CV kluczem do sukcesu

W Centrum Kongresowym Ice Kraków zostanie również utworzona Strefa Konsultacji CV. Uczestnicy targów będą mogli przynieść swoje CV i skonsultować jego treść z ekspertami, którzy doradzą na co warto zwrócić uwagę w trakcie jego tworzenia, a także w jaki sposób wyróżnić się na tle innych kandydatów.

– Bardzo często młode osoby bagatelizują swoje dotychczasowe aktywności oraz doświadczenia, tymczasem wszystko czegoś nas uczy lub ukazuje nasze cechy czy kompetencje – komentuje Konstancja Zyzik, Talent Acquisition & Employer Branding Manager w Grupie Pracuj. – Na przykład jeśli organizowałeś konferencje podczas studiów, dla rekrutera może to oznaczać, że jesteś osobą zorganizowaną. Jeśli łączysz pracę dorywczą ze studiami, może to świadczyć o tym, że jesteś odpowiedzialny lub wytrwały. Ważne jest to, aby zastanowić się, czego się nauczyliśmy podczas studenckich aktywności, co z tego może być cenne dla pracodawców i w jaki sposób najlepiej to ująć.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up