Tel Awiw, Dubrownik, Bukareszt. Nowości LOT-u na krakowskim lotnisku

fot. Materiały prasowe

Od 25 lutego można polecieć Polskimi Liniami Lotniczymi LOT z Krakowa do Tel Awiwu. To kolejne połączenie tych linii z Kraków Airport i jeszcze nie ostatnie. Wśród 29 tegorocznych nowości znajdą się także połączenia LOT-u  do Olsztyna, Bukaresztu i Dubrownika.

– Odpowiadamy na potrzeby naszych klientów i zapewniamy im bezpośrednią łączność między Kraków Airport a coraz większą liczbą miast w Polsce, Europie i na świecie. Chcemy by razem z rozwojem LOT-u rosła popularność Małopolski jako jednego z najpiękniejszych polskich regionów oraz jednego z najważniejszych miejsc na mapie Polski jeśli chodzi o wymianę biznesową – mówi Adrian Kubicki, rzecznik prasowy LOT-u.

Dubrownik i Bukareszt to kolejne wakacyjne kierunki. W szczycie sezonu letniego zwiększona zostanie również częstotliwość lotów na trasie Kraków-Chicago. – Zwiększenie liczby lotów na trasie Kraków-Chicago łączy Polaków mieszkających w Małopolsce z ich rodzinami i przyjaciółmi mieszkającymi za oceanem. Ale jest to też najwygodniejsze połączenia dla wielu Amerykanów chcących odwiedzić Małopolskę w celach turystycznych czy biznesowych – stwierdza przedstawiciel LOT.

Do USA bez wizy

Przewoźnik liczy na to, że Polacy już wkrótce będą mogli latać do Stanów Zjednoczonych bez wiz. Obecnie w programie ruch bezwizowego Visa Waiver Program bierze udział 38 państw, w tym 23 z Unii Europejskiej. Obywatele krajów spełniających odpowiednie kryteria mogą podróżować w celach turystycznych i służbowych bez wizy, na podstawie rejestracji w specjalnym systemie.

Polska jest już bardzo blisko włączenia do tego programu. Odsetek odmów – ostatnie kryterium, które musi zostać spełnione, by Polska znalazła się w VWP – w 2018 roku osiągnął rekordowo niski poziom 3,99% (w porównaniu do 5,92 w roku 2017). Wymagany odsetek odmów to poniżej 3%.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up