Teraz straszy, w przyszłości ma być luksusowy. Akademik premium na Zabłociu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

620 miejsc przeznaczonych dla studentów będzie oferował nowy akademik przy ulicy Romanowicza 3 na Zabłociu. Dom studencki zarządzany przez prywatnego inwestora zostanie uruchomiony w budynku dawnych zakładów elektronicznych Telpodu. Modernizacja zakończy się w 2019 roku.

Grupa Golub GetHouse zapowiedziała budowę prywatnych akademików i mieszkań na wynajem. Pierwszym z nich ma być przebudowa budynku Telpodu, zakupionego od firmy KCI S.A. Deweloper. Z dostępnych informacji wynika, że siedmiokondygnacyjny budynek zostanie zaadaptowany jako akademik o podwyższonym standardzie.

Po przebudowie obiekt będzie oferował 22 tysiące mkw. powierzchni użytkowej, gdzie będzie mogło mieszkać około 620 studentów. Inwestor zapowiedział, że duży nacisk zostanie położony na udogodnienia dla mieszkańców. Na terenie budynku znajdą się m.in. siłownia, pokoje rozrywki, parking, sale do nauki, restauracje, sale komputerowe, kawiarnie, pralnia, całodobowa recepcja czy taras widokowy.

Budynek dawnych zakładów elektronicznych Telpodu na stałe wpisał się w kreatywny wizerunek krakowskiego Zabłocia. Zawdzięcza to przede wszystkim młodym artystom i przedsiębiorcom, którzy ożywili jego wnętrze, tworząc w nim swoistą enklawę dla sztuki. Naszym celem jest utrzymanie tego charakteru, przy jednoczesnym nadaniu budynkowi nowej funkcjonalności – zapewnia Cezary Jarząbek, prezes zarządu Golub GetHouse.

Kiedy ruszy przebudowa?

Nadal nie wiadomo, kiedy mogą rozpocząć się prace modernizacyjne. Najpierw z budynku będą musieli wyprowadzić się dotychczasowi lokatorzy co może potrwać kilka tygodni. – O kolejnych szczegółach dotyczących przebudowy budynku będziemy informować w najbliższej przyszłości. Podobnie będzie z cenami najmu – poinformował nas Marcin Steinborn przedstawiciel Advanced PR obsługujący inwestora.

Wszystkie prace modernizacyjne mają zakonczyć się w 2019 roku.

Decyzja o stworzeniu prywatnego akademika była dla inwestora oczywista. Jak przytacza, w Polsce studiuje około 1,5 mln studentów, z czego w akademikach może zamieszkać jedynie około 10% z nich. Praktycznie nie ma domów studenckich oferujących podwyższony standard.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up