Tesco odświeża sklep przy Kapelance [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od początku wakacji trwają prace remontowe na terenie sklepu Tesco przy ulicy Kapelanka. Już teraz wiadomo, że wewnątrz znajdą się cztery nowe sklepy i punkty usługowe, kosztem części powierzchni hipermarketu. To jednak nie koniec zmian.

Prace, mające na celu uatrakcyjnienie produktów i usług Tesco, wystartowały wraz z początkiem wakacji. Już teraz powierzchnia samego hipermarketu została zmniejszona do blisko siedmiu tysięcy mkw. W ciągu najbliższych kilku miesięcy na nowej przestrzeni zostaną otwarte cztery sklepy i punkty usługowe.

– Już teraz możemy potwierdzić, iż jednym z najemców będzie popularna sieć sklepów odzieżowych H&M. Szczegóły na temat pozostałych najemców przekażemy bliżej oficjalnego otwarcia nowej części pasażu – informuje biuro prasowe Tesco.

Dodatkowo, firma postanowiła odnowić fasadę budynku i parking. Zewnętrzne panele sklepu zmieniły kolor na szary, natomiast parking zyskał różnokolorowe sektory.

Masowe zamknięcia

Sieć Tesco przechodzi aktualnie przez duże zmiany. Zamknięto dziewięć nierentownych sklepów w całej Polsce. Chodzi o dwie placówki w Łodzi, w Białymstoku, Głogowie, Koninie, Opolu, Oświęcimiu, Wałbrzychu, Ścinawie i w Żywcu. W ubiegłym roku zamknięto siedem sklepów, w 2015 – cztery. Zmiana modelu funkcjonowania obiektu w Krakowie również ma związek z koniecznością poprawienia wyników finansowych. Wobec kiepskich warunków pracy i niskich płac protestowali też pracownicy i aktywiści społeczni.

– Decyzja o zamknięciu sklepów nigdy nie należy do łatwych. W każdym z dziewięciu przypadków przez minione lata sklepy przynosiły straty, zmniejszając w ten sposób środki, które moglibyśmy przeznaczyć na rozwój naszego biznesu w Polsce z myślą o naszych klientach i pracownikach w całej Polsce – mówił w czerwcu Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco w Polsce.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up