To już kolejne centrum handlowe w tej części Krakowa

fot. KG Group

Tak jak informowaliśmy w ubiegłym roku, firma KG Group przygotowuje się do budowy dużego centrum handlowego w pobliżu ulic Nowohuckiej i Galicyjskiej. Inwestor chce stworzyć obiekt, w którym znajdzie się m.in. około 150 sklepów, duży hipermarket i parking na 2200 samochodów. Wielkie otwarcie przewidywane jest na 2019 rok.

Cracovia Outlet ma być centrum handlowym o powierzchni użytkowej około 21 tysięcy mkw. Wewnątrz znajdzie się outlet, wielkopowierzchniowy sklep z wyposażeniem wnętrz i hipermarket. Docelowo w obiekcie ma pojawić się około 150 marek. Przewidziano także 2,2 tysiąca miejsc dla samochodów.

Inwestorem jest firma KG Group odpowiedzialna między innymi za budowę osiedla Piltza w Krakowie czy lokalnych sklepów pod szyldem Atut. Pozyskaniem najemców zajmie się firma The Blue Ocean Investment Group.

Dwie fazy

Jak zapewnia portalowi Propertynews.pl Krzysztof Gaczorek, prezes KG Group, Cracovia Outlet będzie centrum wyprzedażowym z "bogatą i atrakcyjną ofertą handlową". Obiekt będzie powstawał w dwóch fazach.

– W pierwszej powstanie blisko 12 tys. mkw. GLA [ GLA- powierzchnia najmu brutto przyp.red.], w drugiej zaś dobudujmy kolejne 9 tys. mkw. GLA. – To projekt o bardzo dużym potencjale, na który dodatkowo wpływa lokalizacja w drugim co do wielkości mieście w Polsce. Ponadto kompleks usytuowany zostanie na terenie, który funkcjonuje już w świadomości mieszkańców jako miejsce handlu – zapewnia.

Chodzi o pobliskie centra handlowe: M1, Selgros, CH Czyżyny, Galerię Plaza (obiekt zostanie przekształcony w centrum wyprzedażowe) czy CH Krokus. Jesienią tego roku w tej części Krakowa zostanie otwarta również Serenada. Mimo to inwestor zwraca uwagę, że atutem inwestycji jest właśnie lokalizacja. W strefie dojazdu do 90 minut do Cracovia Outlet mieszka około 4,3 mln osób.

Nowy obiekt handlowy zostanie zaprezentowany szerszej publiczności jesienią w czasie Shopping Center Forum 2017 CEE Edition.


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up