Trwa budowa ponad 50 kawalerek nieopodal Hali Targowej [ZDJĘCIA]

"Grzegórzecka 15" fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W miejscu, gdzie jeszcze w zeszłym roku znajdował się parking, pomiędzy ulicą Grzegórzecką a aleją Ignacego Daszyńskiego trwa budowa 63 mieszkań i lokali usługowych.

Prace nad zagospodarowaniem tego terenu rozpoczęto we wakacje 2019 roku. Od tego czasu wybudowano trzy piętra, których domyślnie będzie pięć i kondygnacja podziemna dla 23 samochodów. – Wjazd od ulicy Grzegórzeckiej jest przewidziany jedynie dla samochodu osoby niepełnosprawnej – wyjaśnia Marcin Smagacz, przedstawiciel inwestycji.

– Zasadniczo obsługa komunikacyjna, wjazd do garażu podziemnego następuje od strony al. Daszyńskiego 10 – dodaje.

Smagacz informuje, że realny termin zakończenia inwestycji to grudzień bieżącego roku.

Inwestycja w kawalerkę

Deweloper wybuduje 63 mieszkania z balkonami w metrażu 27-59 mkw. Głównie będą to lokale jednopokojowe, tylko siedem z nich będzie miało dwa pomieszczenia. Większość już została sprzedana. – Zostało nam w tej chwili raptem sześć mieszkań – mówi przedstawiciel „Grzegórzeckiej 15”.

Na parterze obiektu znajdzie się osiem lokali usługowych, trzy od strony ul. Grzegórzeckiej i pięć od al. Daszyńskiego. Cześć z nich zostało zakupionych przez spółkę Estetica, która zastanawia się nad stworzeniem w tym miejscu męskiego salonu urody.

Wiele osób przemieszczało się pomiędzy dwiema ulicami, skracając sobie drogę przez były parking. Przejście pozostanie, nie będzie żadnego ogrodzenia. – Zachowujemy przy tym pasaż handlowy, gdzie będzie można spokojnie przejść – tłumaczy inwestor.Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki
comments powered by Disqus