Trwa proces sprzedaży budynku banku

Archiwum fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Ze strony internetowej, na której bank Pekao oferuje swoje nieruchomości na sprzedaż, zniknął budynek przy ul. Dunajewskiego 8. Na razie jednak nie doszło do finalizacji transakcji, bank bowiem milczy co do tego, kto i za ile kupił gmach.

O tym, że trzeba pozbyć się zabytkowego budynku, władze Pekao zadecydowały w 2017 roku. – Wszystkie nieruchomości należące do banku poddawane są powyższym kryteriom. Naturalne jest, że lokalizacje, w których nie prowadzona jest już obsługa bankowa, wystawione zostają na sprzedaż – tłumaczył wówczas Tomasz Bogusławski z biura komunikacji banku.

Właściciele budynku przekonywali również, że potencjalny kupiec będzie musiał mieć coś więcej do zaoferowania niż pieniądze. Sama nieruchomość została wyceniona na minimum 30 mln złotych. Jednak w ogłoszonym przetargu cena minimalna wyniosła 26 mln złotych. Na razie jednak bank nie zdradza, jaki jest wynik postępowania. – Proces sprzedaży nieruchomości jest w toku. Do czasu jego zakończenia więcej informacji nie możemy udzielić – usłyszeliśmy od pracownika biura prasowego.

Nowy właściciel będzie miał do dyspozycji działkę o powierzchni ponad 2 tys. mkw. oraz budynek o powierzchni ponad 7 tys. mkw. W nieruchomości mieszczą się lokale mieszkaniowe, biurowe oraz usługowe.

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up