Trzy biurowce i 6750 pracowników w Czyżynach

Budowa Podium Park fot. Tauber

Obecnie działka u zbiegu alei Jana Pawła II i ul. Stella-Sawickiego to duży plac budowy, jednak za niewiele ponad rok zostanie tu oddany pierwszy z trzech biurowców kompleksu Podium Park. Wszystkie budynki zajmą ponad 65 tysięcy mkw. powierzchni użytkowej, a będzie w nich pracować nawet 6750 osób.

Pierwsze prace budowlane ruszyły we wrześniu ubiegłego roku. Do tej pory przebudowano sieć i infrastrukturę techniczną oraz wybudowano ściany szczelinowe. Na placu budowy od pewnego czasu pracują dwa żurawie, które pomagają w realizacji dwupoziomowego garażu podziemnego. W nim znajdzie się miejsce dla 221 samochodów. Dodatkowe 42 stanowiska powstaną przed biurowcem. Jedenastokondygnacyjny budynek A o powierzchni 21.740 mkw. ma być gotowy w maju 2018 roku.

Terminy nieznane

Docelowo w pobliżu Akademii Wychowania Fizycznego staną trzy jedenastokondygnacyjne budynki o łącznej powierzchni użytkowej 65,1 tys. mkw., 800 miejsc dla samochodów i 300 stanowisk rowerowych. Plany zakładają też m.in. utworzenie centrum medycznego czy klubu fitness.  Powstaną także zielone dziedzińce, mające po 1800 mkw. powierzchni oraz dwa zielone tarasy po 725 mkw. każdy.

Chociaż deweloper ma pozwolenie na budowę dla całego projektu, nadal nie wiadomo, kiedy rozpocznie się realizacja następnych biurowców. – Jeszcze nie ustaliliśmy, kiedy wystartuje budowa kolejnych obiektów. Mamy ustalony harmonogram, jeśli chodzi o realizację pierwszego. Nie chcemy deklarować konkretnych terminów jeśli chodzi o dalsze prace – mówi Mariusz Skowronek z firmy Tauber Promotion, odpowiadjącej za kontakty z mediami.

Budowa biurowców spowoduje, że na al. Jana Pawła II zmieni się układ drogowy. Na wysokości Podium Park powstanie lewoskręt, prowadzący do budynków. Kompleks ma być połączony także z ulicą Stella-Sawickiego.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up