Tydzień z Małopolskimi Urzędami Pracy. Konsultacje, warsztaty, szkolenia dla wszystkich

fot. fot. Krzysztof Kalinowski / LoveKraków.pl

W poniedziałek, 22 stycznia rozpoczęła się szósta edycja wydarzenia „Tydzień z Małopolskimi Urzędami Pracy”. W całej Małopolsce do niedzieli, 28 stycznia, odbędzie się niemal 100 wydarzeń – konsultacje z doradcą klienta, spotkania informacyjne, badania predyspozycji zawodowych, warsztaty dla przyszłych przedsiębiorców, spotkania i konsultacje dla instytucji szkoleniowych. Koordynatorem wydarzenia jest Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, a w akcję zaangażowane są powiatowe urzędy pracy z całego regionu.

„Tydzień z Małopolskimi Urzędami Pracy” to przedsięwzięcie, które ma zaprezentować oferty, jakie urzędy przygotowały dla różnych grup w 2018 r. Wśród nich znajdą się oferty dla młodzieży, przedsiębiorców oraz bezrobotnych, poszukujących pracy w Krakowie.

Oferty dla bezrobotnych, uczniów i pracodawców

Grodzki Urząd Pracy przy ul. Wąwozowej 34 w Krakowie, przygotował ofertę spotkań informacyjnych, warsztatów oraz konsultacji indywidualnych dla osób bezrobotnych, poszukujących pracy, ale także uczniów oraz pracodawców. Uczestnicy spotkań GUP, które potrwają do niedzieli, 28 stycznia, mogą wziąć udział w rekrutacji do publicznej szkoły dla osób dorosłych, omówić dokumenty aplikacyjne z pracownikami urzędu, a także wziąć udział w warsztatach dotyczących komunikacji interpersonalnej.

Spotkania w ramach „Tygodnia z Małopolskimi Urzędami Pracy”, odbywają się również w Urzędzie Pracy Powiatu Krakowskiego przy ul. Mazowieckiej 21. To właśnie tam można skorzystać m.in. z warsztatów „Mężczyzna w wieku dojrzałym na rynku pracy – zysk z dojrzałości.

Bilans Kariery – szczegółowe porftolio

Kolejne wydarzenia, mają miejsce również w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Krakowie. Osoby pracujące będą mogły skorzystać z usługi Bilansu Kariery, dzięki której można opracować portfolio z dotychczasowymi osiągnięciami i propozycją planu dalszego rozwoju umiejętności, a także przystąpić do projektu „Kierunek Kariera”, prowadzonego przez wykwalifikowanych doradców zawodowych. Jak informuje Katarzyna Nyklewicz, kierownik Zespołu Promocji i Informacji Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, w ofercie krakowskiego urzędu znalazły się również spotkania informacyjne, a także warsztaty: "Pomnóż umiejętności i możliwości - stwórz swoje portfolio", "Rozmowa kwalifikacyjna z pracodawcą", "Internet narzędziem poszukiwania pracy – jak dotrzeć do pracodawcy przez Internet" czy "Poznawanie siebie i  swoich umiejętności cenionych przez pracodawców".

– Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie przygotował także ofertę dla firm szkoleniowych zainteresowanych uzyskaniem znaku jakości Małopolskich Standardów Usług Edukacyjno-Szkoleniowych (MSUES) – mówi Nyklewicz. – Konsultacje w tej sprawie będą prowadzone do piątku, 26 stycznia w Centrum Zapewniania Jakości Kształcenia.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up