Uber poszerza Centrum Usług Wspólnych

fot. LoveKraków.pl

Już 220 pracowników jest zatrudnionych w krakowskim Centrum Usług Biznesowych Uber. Po pół roku działalności liczebność zespołu została podwojona. Istnieje szansa, że do końca roku na terenie Browaru Lubicz będzie pracować nawet 350 osób. Powstaną też dwa nowe działy. Pierwszy zajmował się będzie zwalczaniem nadużyć w aplikacji, drugi pomoże w obsłudze rynku chorwackiego.

Otwarte we wrześniu Center of Excellence jest dla Ubera pierwszym w Europie Środkowo-Wschodniej i szóstym na świecie. Według danych Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych była to największa transakcja w branży w ubiegłym roku. Firma zainwestowała z własnych środków prawie 40 milionów złotych.

Uber działa w Polsce od 2.5 roku i stał się dla firmy trzecim największym rynkiem w Europie. Lepsze wyniki notowane były jedynie w Anglii i Francji. Krakowscy pracownicy zajmują się rozwiązywaniem problemów kierowców i pasażerów w 15 krajach europejskich oraz prowadzą aplikację UberEATS.

Dwie nowe komórki

Jak poinformowali przedstawiciele przedsiębiorstwa, niebawem w Krakowie rozpocznie pracę dział zwalczający nadużycia w aplikacji. Nowością będzie także nowy zespół, stworzony z myślą o rynku chorwackim. Jest to obecnie jeden z mocniej rozwijających się kierunków dla aplikacji.

Uber pochwalił się też swoimi wynikami. Liczba przejazdów każdego miesiąca rośnie o 20%. Do końca roku firma zamierza zatrudniać 500 osób w całej Polsce. Aż 350 osób to pracownicy Centrum Usług Biznesowych w Krakowie.

– Cieszę się, że nasze Center of Excellence powstaje właśnie w Krakowie, bo jest tu dużo uczelni, a ich poziom jest wysoki. Oprócz znajomości języków ważne jest też to, aby były to osoby zmotywowane, które potrafią odnaleźć się w organizacji i chcą się uczyć – mówił w rozmowie z LoveKraków.pl Chris Bates, zarządzający krakowskim Center of Excellence.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up