Uber znów zainwestuje w Krakowie

Samochody Uber fot. Mat. prasowe

Kolejna inwestycja Ubera w Krakowie. Tym razem firma przeznaczy ponad 11 mln zł na centrum badań i rozwoju i zwiększy zatrudnienie o 300 osób.

– Uber w tym roku zainwestuje w pierwsze poza USA centrum badań i rozwoju w Krakowie – poinformował na wtorkowej konferencji dyrektor generalny Ubera na Europę Północno-Wschodnią, Jamie Heywood. Uczestniczył w niej również minister cyfryzacji i minister infrastruktury. – Zajmie się ono projektowaniem rozwiązań z zakresu nowych usług mobilnych firmy, jak np. rowery elektryczne JUMP – podkreślił Heywood.

Drugi ukłon w stronę Krakowa

– Już w 2016 roku Uber zainwestował 40 mln zł w Krakowskie Centrum Usług Biznesowych, które obecnie zatrudnia 300 osób i jest jedyną placówką inżynieryjną Ubera działającą poza Stanami Zjednoczonymi – powiedział Heywood. – Jeszcze w tym roku planujemy zainwestować w centrum ponad 11 mln zł i zwiększyć zatrudnienie o 200 osób – dodał.

W trakcie konferencji Jamie Heywood podkreślił, że „krakowskie centrum to wyspecjalizowana jednostka, będąca jednym z ważniejszych punktów operacyjnych Ubera” oraz, że jest to „centrum operacyjno-analityczne, a zatrudnieni w nim specjaliści i analitycy mają zapewnić wysoką jakość platformy Uber”.

Przychylne głosy rządu w stosunku do amerykańskiej firmy

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, wyraził swoje zadowolenie z pomysłu amerykańskiej firmy. – Dzięki tej inicjatywie kolejni inżynierowie znajdą pracę w Polsce i nie będą musieli szukać pracy poza granicami – dodał.

Podobnego zdania był minister Marek Zagórski, który stwierdził, że „mamy bardzo kreatywne społeczeństwo i chcemy, by ta kreatywność znalazła odzwierciedlenie w Polsce”.

Elektryczne hulajnogi i rowery

– Krakowski zespół pracuje zarówno nad samą aplikacją do wypożyczania pojazdów, jak również projektuje kolejne wersje rowerów elektrycznych i hulajnóg – podkreślił Heywood. Rowery Jump jeżdżą już po ulicach USA, a pod koniec zeszłego roku pojawiły się także w Berlinie. Docelowo amerykańska firma chce je wprowadzić w naszych miastach.

Fani alternatywnych środków transportu dla samochodów muszą uzbroić się w cierpliwość. Uber nie podał jeszcze daty, kiedy zamierza udostępnić elektryczne pojazdy na ulicach polskich miast.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up