Ulica Glogera. Inwestycje po sąsiedzku [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Firma deweloperska otrzymała niedawno pozwolenie na budowę przy ul. Glogera. Natomiast inwestycja spółki Realimpex wyszła już poza pierwszą kondygnację. Powoli kończy się też przebudowa samej ulicy.

Pozwolenie na budowę inwestycji przy ul. Glogera 32 zostało wydane w 2020 roku. Jednak prace rozpoczęły się dopiero w marcu 2023 roku. Latem rozpoczęły się roboty budowlane.

Obecnie deweloper stawia tam dwa czterokondygnacyjne bloki. W budynku A w sprzedaży było 28 mieszkań o metrażu między 32 mkw. a 65 mkw.

W budynku B deweloper reklamuje 27 lokali o wielkości od 35 do 75 mkw. W sprzedaży dostępne było również ponad 100-metrowe mieszkania, które – wraz z innymi czternastoma – zostało wykupione. Sześć lokali jest zarezerwowanych.

Po sąsiedzku

Obok inwestycji do budowy szykuje się również inna krakowska firma. Jak informuje jej przedstawiciel, miesiąc temu zostało wydane pozwolenie na budowę w tej lokalizacji. Spółka również planuje budowę dwóch bloków mieszkalnych. Jak na razie deweloper wstrzymał się z podawaniem szczegołów dotyczącej inwestycji i obiecuje wrócić do nas ze szczegołami po dopięciu wszystkiego na ostatni guzik.

Co z przebudową ulicy?

Wiosną tego roku rozpoczęła się również przebudowa ul. Glogera w ramach realizacji Trasy Wolbromskiej. Prace powoli się kończą.

– Roboty zasadnicze związane z nawierzchnią już się zakończyły, w ostatnich dniach układano ostatnie warstwy asfaltu. A co za tym idzie zniknęły utrudnienia w ruchu. W tym rejonie pozostały jeszcze prace przy chodniku – bez wpływu na ruch kołowy – informuje Jan Machowski, rzecznik prasowy Zarządu Inwestycji Miejskich.

– A co do budowy Trasy Wolbromskiej – zachodniej obwodnicy Zielonek, której elementem była przebudowa Glogera od granicy do obiektów handlowych po stronie Krakowa – termin realizacji to koniec 2023 – dodaje Machowski.