UR uruchamia nowe kierunki

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

1 czerwca wystartuje rekrutacja na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Uczelnia na rok akademicki 2016/2017 uruchomi 33 kierunki i 62 specjalności. W ofercie znajdzie się też siedem nowych kierunków.

W przyszłym roku akademickim znajdzie się 3721 miejsc, z czego 2243 miejsca na studiach pierwszego stopnia, 1403 na studiach drugiego stopnia i 75 miejsc na studiach jednolitych magisterskich.

Siedem nowości

Od roku akademickiego 2016/2017 Uniwersytet Rolniczy planuje uruchomić siedem nowych kierunków kształcenia:

– na Wydziale Rolniczo-Ekonomicznym kierunki: Biogospodarka (I, II st.)

– oraz Jakość i Bezpieczeństwo Środowiska (I i II st.)

– na Wydziale Leśnym: Przetwórstwo Drewna (I st.)

– na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt kierunek:  Ichtiologia i Rybactwo Śródlądowe (I i II st.)

– na Wydziale Biotechnologii i Ogrodnictwa kierunki: Technologia Roślin Leczniczych

i Prozdrowotnych (I i II st.) oraz Environmental and Plant Biotechnology (II st. w j. ang.)

– na Wydziale Inżynierii Produkcji i Energetyki kierunek:  Inżynieria Biosystemów (I st.)

Bogata oferta w języku angielskim

W przyszłym roku akademickim Uniwersytet Rolniczy da również możliwość nauki w języku angielskim. Będą to kierunki: International Master of Horticultural Science i Environmental and Plant Biotechnology. Dodatkowo cztery kierunki będą prowadzone zarówno w języku polskim jak i angielskim: Forestry, Agriculture, Bioengineering in Animal Science, Food Technology and Human Nutrition.

Rekrutacja na studia stacjonarne pierwszego stopnia potrwa od 1 czerwca do 11 lipca, a na studia stacjonarne drugiego stopnia od 1 czerwca do 1 sierpnia.  W przypadku studiów niestacjonarnych na studia pierwszego stopnia rekrutacja zakończy się 22 sierpnia, a drugiego stopnia – 1 sierpnia.

Opłata rekrutacyjna na przyszły rok akademicki wyniesie 85 złotych niezależnie od liczby kierunków. W przypadku ubiegania się o przyjęcie na studia pierwszego stopnia na kierunek Architektura Krajobrazu wyniesie 120 złotych niezależnie od liczby kierunków.

W minionym roku akademickim na studiach I stopnia największą popularnością wśród maturzystów cieszyły się kierunki: Dietetyka, Bioinżynieria Zwierząt, Weterynaria, Gospodarka Przestrzenna, Odnawialne Źródła Energii i Gospodarka Odpadami, Jakość i Bezpieczeństwo Żywności.

News will be here