Victoria Dom: deweloper godny zaufania

Jak wybrać odpowiedniego dewelopera? Czym się kierować, żeby jedna z najważniejszych inwestycji w życiu wielu z nas nie okazała się nietrafiona?

Zacznijmy od zaufania. Na jakiej podstawie budujemy zaufanie w życiu? Zazwyczaj ufamy tym, których znamy, o których dużo wiemy, którzy przeszli z nami w życiu różne ścieżki. Kupując mieszkanie, możemy kierować się tą samą zasadą – sprawdźmy, jak długi staż ma firma, od której chcemy nabyć nasze „M”. Ile sprzedała mieszkań, jakie ma opinie? Nie ma dewelopera idealnego, tak jak nie ma szans na samych zadowolonych kupujących, dlatego patrzmy na ogół, analizujmy różne aspekty działalności. – Victoria Dom jest obecna na polskim rynku ponad 23 lata. To czas, który pozwala nazywać się doświadczoną firmą. Dla nas zaufanie klientów to podstawa. Jesteśmy spółką rodzinną, więc wartości wywodzące się z relacji rodzinnych są dla nas niezwykle istotne. Stawiamy na przejrzystą komunikację z kupującymi – od momentu pierwszego kontaktu z naszym handlowcem i zapoznania się z folderem po odbiór mieszkania jesteśmy w kontakcie z naszymi przyszłymi mieszkańcami. Jeśli coś ich niepokoi, mają pytania, zawsze mogą liczyć na wsparcie naszych ekspertów – mówi Ewa Rathe-Głowacka z Victoria Dom.

Długi staż

Długi staż na rynku to wartość nie do przecenienia. Społeczeństwo nie jest dziś bowiem skłonne do obdarzania tak siebie wzajemnie, jak i instytucji dużym zaufaniem. Jak pokazują wyniki badania COBOS z 2020 r., średnia wartość wskaźnika zaufania wynosi obecnie -0,66. Ujemny znak oznacza, że w społeczeństwie polskim nieufność przeważa nad postawami opartymi na otwartości i zaufaniu. – Trzeba się mocno napracować, żeby zasłużyć u Polaków na zaufanie, ale nie jest to niemożliwe. Ważne to być uczciwym partnerem, dotrzymywać terminów i wywiązywać się w zawartych w umowie zobowiązań – podkreśla Ewa Rathe-Głowacka.

Konfrontacja z rzeczywistością

Kiedy już uznamy, że deweloper nam odpowiada, wybierzcie się Państwo na jedną z jego inwestycji. Zobaczcie, jak wygląda w rzeczywistości, popytajcie mieszkańców, jak im się mieszka, co jest atutem osiedla, a co mankamentem. Dowiedzcie się u źródła, czy inwestycja została zrealizowana w terminie, czy budowa przebiegała sprawnie i została zrealizowana zgodnie z założeniami – czy jej standard nie odbiega od deklaracji? – To, co niezwykle istotne dla Victoria Dom, to terminowość. 100 proc. naszych inwestycji zostało oddanych w terminie, a niektóre nawet przed nim. Mamy świadomość tego, jak ważne dla osób kupujących mieszkanie jest to, żeby mogły się do niego wprowadzić zgodnie z planem. Jeśli na jakimkolwiek etapie budowy widzimy, że coś mogłoby niekorzystnie wpłynąć na czas realizacji, natychmiast reagujemy – podkreśla Ewa Rathe-Głowacka w Victoria Dom. – Jeśli na etapie odbioru mieszkania klient zgłosi nieprawidłowości, weryfikujemy informacje w możliwie najkrótszym terminie i naprawiamy usterki tak szybko, jak to możliwe. Satysfakcja mieszkańców naszych osiedli jest dla nas najważniejsza – podkreśla ekspertka.

Bezpieczeństwo finansowe

Warto też uważnie przyjrzeć się prospektowi informacyjnemu. To dokument, w którym deweloper ma obowiązek zawrzeć informacje o tym, jak będzie realizował konkretną inwestycję, jak będzie ją finansował. – Victoria Dom jest spółką akcyjną, łatwo więc sprawdzić naszą sytuację finansową – mówi Ewa Rathe-Głowacka. – W lipcu tego roku Victoria Dom zakończyła prywatną emisję trzyletnich niezabezpieczonych obligacji korporacyjnych, z której pozyskała 25 mln zł. Środki z emisji obligacji zostaną przeznaczone na finansowanie bieżących projektów oraz zakup gruntów pod nowe inwestycje mieszkaniowe. Obligacje będą wprowadzone do obrotu na rynku Catalyst. Pod koniec czerwca zaś spółka przeprowadziła emisję obligacji o wartości 50 mln zł. To twarde dane, które obrazują skalę naszej działalności i to, jak zabezpieczamy środki na inwestycje – podkreśla ekspertka Victoria Dom. – Zakładamy, że w 2021 r. sprzedamy 2 tys. mieszkań. W pierwszym kwartale br. sprzedaliśmy ich 506, to jest aż o 42 proc. więcej niż w ostatnim kwartale minionego roku. To liczba, która sugeruje, że plan roczny zostanie zrealizowany – zaznacza Ewa Rathe-Głowcka.

Victoria Dom jest też gwarantem bezpieczeństwa kredytowego dla swoich klientów. Deweloper ma własny dom kredytowy, który świadczy usługi doradcze, zapewniając możliwie najlepsze warunki we współpracy z bankami.

– Podsumowując, sięgajmy po informacje, wybierajmy tych deweloperów, którzy na rynku są długo, a potrzeby klientów są dla nich priorytetem. Dokładnie tak, jak ma to miejsce w Victoria Dom – mówi Ewa Rathe-Głowacka.

 

comments powered by Disqus