W Biedronce bez PIN-u za zakupy do 100 złotych

fot. Materiały prasowe

Jak informuje biuro prasowe sklepów, klienci w całej Polsce będą mogli płacić zbliżeniowo za zakupy do 100 złotych bez potrzeby wprowadzania PIN-u.

– Wierzymy, że dzięki temu klienci będą mogli wygodniej i jeszcze bezpieczniej dokonywać płatności. Przypominam również, że korzystanie z karty lojalnościowej Moja Biedronka nie wymaga jej fizycznego podawania kasjerowi – wystarczy pokazać numer telefonu zapisany na karteczce czy ekranie telefonu lub po prostu go podyktować – mówi Lidia Stegenta-Głowala, dyrektor działu skarbca w sieci Biedronka.

Ponad 6,7 tys. terminali zostało dostosowanych do nowego limitu od piątku 20 marca, a kolejne dołączą w weekend. Ta szybka zmiana jest możliwa dzięki bliskiej współpracy z bankiem Pekao S.A.

Z danych sieci wynika, że klienci coraz częściej wykorzystują płatności kartą podczas zakupów: sprzedaż przy użyciu transakcji bezgotówkowych w okresie od 9 do 18 marca 2020 wzrosła w stosunku do tego samego okresu w ubiegłym roku o blisko 10 punktów procentowych.

Zabezpieczania

Jak informuje Biedronka w komunikacie do mediów, w związku z aktualną sytuacją, w sklepach pojawiły się plakaty PZH, które pokazują podstawowe zasady bezpieczeństwa, oraz komunikaty głosowe przypominające o ich zachowaniu.

Klienci sklepów mogą też skorzystać przy kasach z nawilżanych chusteczek, a przy wejściu dostępne będą już niebawem podajniki z płynem dezynfekującym. Biedronka wprowadza także w swoich sklepach oznaczenie odległości 1 metra na podłogach w strefie kas, aby ułatwić klientom zachowanie odpowiedniej odległości podczas zakupów.

Pracownicy ochrony zadbają o to, aby na sali sprzedaży nie przebywało więcej osób, niż jest to przewidziane dla danego sklepu.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up