W KPT robią rzeczy. Ty też możesz

fot. Materiały prasowe

Krakowski Park Technologiczny zaprasza do udziału w warsztatach wszystkich, którzy chcą spróbować czegoś po raz pierwszy, a propozycje są bardzo różnorodne: od lutowania, przez druk 3D, na kreatywnym myśleniu i sztucznej inteligencji kończąc.

W tym roku warsztaty odbędą się 20 października (sobota) – będzie to też okazja do zobaczenia  nietypowej siedziby Krakowskiego Parku Technologicznego. KPT kieruje swoje zaproszenie przede wszystkim do tych, którzy niekoniecznie czują się tytanami technologicznymi, ale którzy chcą poznawać nowe rzeczy, eksperymentować i szukać nowych doświadczeń.

– Wszystkie zajęcia mają charakter maksymalnie praktyczny: w ciągu dwóch godzin otrzymujesz minimum teorii czy prezentacji, a maksimum pracy własnej i tworzenia. Mamy nadzieję, że spodoba Ci się to tak bardzo, że w domu będziesz kontynuować – mówi Łukasz Leszczyński, odpowiedzialny za realizację MT.

VR i naturalne kosmetyki

A do wyboru są naprawdę ciekawe rzeczy: na początek warsztaty VR, w ramach których uczestnicy zaprojektują własną wirtualną rzeczywistość, by następnie zwiedzić ją w czasie spaceru lub… lotu. Można będzie także przeprogramować robota, tzn. zoptymalizować jego oprogramowanie, tak by sam omijał przeszkody. Za pomocą lutownicy zbudujemy włącznik zmierzchowy i wskaźnik oświetlenia.

Szczególną propozycją jest nowy warsztat w tym roku, który wykorzystuje nietuzinkową przestrzeń wokół budynku KPT: Łowy na lisa. Każda grupa uczestników – wyposażona w odbiornik i antenę kierunkową – będzie miała za zadanie znaleźć ukryte w terenie nadajniki radiowe lub nanieść ich przybliżoną lokalizację na mapę. Pozostając w klimacie naturalnym, proponujemy także Las w szkle, czyli opowieść o miniaturowych ekosystemach zamkniętych w słoikach oraz warsztaty w przygotowaniach naturalnych kosmetyków z wykorzystaniem zasobów własnej kuchni.

Natomiast dziecko, które jest przecież w każdym z nas, z radością weźmie udział w Lego Mindstorms EV3 i zbuduje swojego robota. Będzie też drukowanie 3D, Internet Rzeczy w praktyce, kreatywne techniki pracy czy studio dźwiękowe.

Pełny program warsztatów znajduje się na stronie http://makethingskrakow.pl/program/

Make Things trwa cały dzień. W tym czasie można wziąć udział w 3 wybranych przez siebie warsztatach. W przerwach można zjeść coś dobrego, poratować się kawą, zagrać w gry, zobaczyć kilka ciekawostek ze świata nowych technologii. Na niektóre warsztaty warto przynieść swój sprzęt, na innych wszystko będzie na miejscu.

Szczegółowe informacje, program, zasady uczestniczenia w Make Things oraz sylwetki prowadzących znajdziesz na http://makethingskrakow.pl/ oraz https://www.facebook.com/makethingskrakow.

Rejestracja: http://makethingskrakow.pl/kup-bilet

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up